Pierwszy dzień wrocławskiej 3-Majówki za nami.

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Najpierw w palącym słońcu, a potem w strugach deszczu bawiła się publiczność podczas pierwszego dnia tegorocznej wrocławskiej 3-Majówki. To już trzecia edycja tej odbywającej się na Wyspie Słodowej we Wrocławiu imprezy, która otwiera sezon plenerowych festiwali w Polsce. W tym roku 3-Majówka odbywa się w dniach 3-5 maja. Pierwsze koncerty rozpoczynają się już o 13.

Monika Kapela/newsfix.pl


Zespołem, który zainaugurował tegoroczną 3-Majówkę był energetyczny Łąki Łan. Mimo wczesnej pory, rozgrzał on publiczność do czerwoności. Oryginalne stroje muzyków, którzy występują przebrani za owady, porywający rytm piosenek, charyzmatyczny wokalista i rzucane w publiczność baloniki z wodą dla ochłody przyciągnęły pod scenę prawdziwe tłumy.

Monika Kapela/newsfix.pl


Po nich wystąpiła młoda formacja Naczynia Połączone, która możliwość występu podczas 3-Majówki zawdzięcza zwycięstwu w klubowym przeglądzie Łykend Promo Festiwal. Następnie na scenie pojawił się zespół Strachy na Lachy z Grabażem na czele. Poza takimi przebojami jak „Piła tango”, „Raissa”, czy „Dzień dobry kocham cię” grupa zaprezentowała także zupełnie premierowy utwór „I can’t get no gratification”. Po ich koncercie aura przestała sprzyjać tłumnie przybyłej na Wyspę Słodową publiczności – zaczęło padać. To jednak nie zniechęciło najwytrwalszych.

Monika Kapela/newsfix.pl


Koncert Katarzyny Nosowskiej, która oprócz utworów z najnowszej solowej płyty, zaprezentowała również starszy repertuar, także cieszył się sporym zainteresowaniem. Niekwestionowaną gwiazdą pierwszego dnia 3-Majówki był jednak zespół Perfect, który porwał publiczność swoimi największymi hitami i przegonił deszcz. „Chcemy być sobą” wykrzyczane przez setki młodych ludzi zebranych pod sceną brzmiało tak samo prawdziwie jak 30 lat temu. Grupa zaprezentowała także premierowy instrumentalny utwór. Wieczór zamknął koncert reaktywowanego niedawno zespołu Illusion, który mimo burzy z piorunami przyciągnął pod scenę rzeszę fanów ciężkich brzmień.

Dziś i jutro ciąg dalszy imprezy i kolejne koncerty gwiazd polskiej muzyki m.in. Dżemu, Kultu, Comy i Myslovitz, którzy we Wrocławiu wystąpią z nowym wokalistą – Michałem Kowalonkiem.

Źródło:
http://wrockfest.pl

Monika Kapela

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry