Zaprezentowano nową wersję Blackberry OS 10

AKTUALNOŚCI, MOBILE, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Kilka dni temu firma Research In Motion zaprezentowała nową wersję Blackberry OS 10, która została ukazana na prototypowym modelu BlackBerry 10. Smartfon ten przypomina kształtem powiększonego iPhone’a, a nowa wersja BB OS 10 ma być w założeniu bardzo prosta w obsłudze.

System Blackberry 10 OS bazuje na platformie QNX i dzięki temu umożliwia szybkie przechodzenie do różnych aplikacji oraz może dobrze radzić sobie z procesami wielordzeniowymi.

Najbardziej istotnym elementem OS jest interfejs Cascades UI, który funkcjonuje za pomocą wykonywanych gestów(zredukowano ilość przycisków) i który prezentuje się bardzo ciekawie. Przy włączaniu urządzenia na ekranie można zobaczyć trzy panele w kształcie kart, które reprezentują aplikację.

Z kolei przechodzenie z aplikacji do innych wygląda niczym tasowanie kart. Nowością jest również klawiatura posiadająca ulepszony system podpowiedzi, które podczas pisania są wyświetlane w postaci ,,chmurek’’ nad literami które można przesunąć do pola pisania.

Ciekawą funkcję posiada aparat fotograficzny – zatrzymuje on serie zdjęć przechowywanych w pamięci, dlatego, gdy przykładowo osoba na zdjęciu ma zamknięte oczy, możemy ,,podmienić’’ jej twarz, by zdjęcie bardziej udane. Jest to naprawdę świetne rozwiązanie, dzięki któremu można obejść się bez robienia kolejnych fotek.

Premiera Blackberry OS 10 ma być prawdopodobnie jeszcze pod koniec tego roku.

Aleksandra Kurzyńska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry