Oficjalna prezentacja Samsunga Galaxy S III – czy będzie on najlepszym smartfonem na świecie?

AKTUALNOŚCI, GADŻETY, MOBILE, TECHNOLOGIE

Podczas prezentacji Samsung Mobile Unpacked 2012 w Londynie został zaprezentowany najbardziej oczekiwany smartfon tego roku. Samsung Galaxy S III – inteligentne urządzenie, które ma sprostać naszym wymaganiom i potrzebom. Z całą pewnością można stwierdzić, że ten slogan reklamowy nie jest przesadą, a SGSIII może stać się poważną konkurencją dla Apple, a nawet może uzyskać miano najlepszego smartfona na świecie.

fot. samsung


Zgodnie z naszymi przewidywaniami zawartymi we wcześniejszym artykule, SGSIII posiada najnowszy system operacyjny Android 4.0 (Ice Cream Sandwich), 1GB RAM oraz 32GB lub 64GB pamięci wewnętrznej, którą można poszerzyć dzięki karcie microSD, ma również WiFi, Bluetooth 4.0, GPS oraz LTE. Smartfon ma także wyświetlacz 4,8 cala HD Super AMOLED o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli i uwaga – jako pierwszy na świecie posiada czterordzeniowy procesor 1.4GHz Exynos 4 Quad i ważąc przy tym około 111g i mając grubość 8,6mm! Dzięki takiemu procesorowi możemy zapomnieć o jakichkolwiek lagach w Internecie czy podczas przeglądania pulpitu smarftona.

SGSIII umożliwia także błyskawiczne robienie zdjęć bez żadnego opóźnienia. Zdjęcie będzie robione dokładnie w tym momencie, w którym naciśniemy przycisk, a po mniej niż 1 sek będziemy mogli robić kolejne. Aparat ma 8 megapikseli oraz flesz LED, a
także stabilizator obrazu. Jeśli zdecydujemy się zrobić serię zdjęć, to nie dość, że będą one robione z prędkością 3,3sek, to w dodatku ten inteligentny telefon sam zaproponuje te fotki, które wyszły najlepiej.

Najlepsze jednak na koniec. SGSIII będzie posiadał szereg zaskakujących i jakże przydatnych funkcji. Po pierwsze pojawiła się funkcja Smart Stay, która wygasza ekran, dopiero wtedy, gdy przestajemy na niego patrzeć. A to wszystko dzięki kamerze, która będzie śledzić nas wzrok. Pomysłowe, prawda?

Kolejną nowością, która mnie osobiście zaskoczyła, jest możliwość ładowania telefonu bez podłączania jej do ładowarki. Wystarczy, że położymy smartfona koło niej i dzięki technologii rezonansu bateria naładuje sama się .

Następna nowością jest funkcja S Voice. Dzięki niej będziemy mogli odblokować telefon, gdy powiemy do niego ,,Hi, buddy”. SGSIII możemy także zapytać np. o pogodę, po czym telefon odpowie nam na pytanie. Smartfon rozpoznaje 8 języków(m.in. angielski, francuski, hiszpański), niestety nie odpowie nam w naszym ojczystym języku.

Social Tag jest funkcją, która rozpoznaje twarze naszych znajomych na zdjęciach i je oznacza. Z kolei dzięki AllShare będzie można przesłać zdjęcia do wszystkich znajomych, którzy się na nim znajdują.

Bardzo wygodna jest też opcja Popup Play. Jeżeli oglądamy film, a w międzyczasie chcemy odczytać jakąś wiadomość, czy przejść do innego folderu, wystarczy, że zmniejszymy okienko z filmem i bez przerywania oglądania, możemy wykonywać inne czynności w różnych aplikacjach.

Funkcja SBeam umożliwia przesłanie np. filmu w bardzo prosty sposób – wystarczy, że dwa telefony zbliżą się do siebie, następnie należy nacisnąć jeden przycisk i gotowe – film zostanie przesłany.

Samsung Galaxy S III trafi do sklepów już 29 maja, a jego przedpremierowa cena wynosi na niemieckiej stronie Amazon 599$.

Aleksandra Kurzyńska
źródło: samsung

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry