Unia Innowacji a regiony na konferencji WIRE 2012

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA

O Unii Innowacji będą rozmawiali 4 i 5 czerwca w Krakowie uczestnicy konferencji WIRE 2012 organizowanej przez Krajowy Punkt Kontaktowy PB UE we współpracy z Komisją Europejską.

Ideą spotkania jest zaprezentowanie wielkich wyzwań, jak i barier związanych z rozwojem innowacyjności w regionach, jak również wypracowanie rekomendacji dla twórców polityki innowacyjnej na poziomie europejskim i regionalnym.

photo: stock.xchng


Jak poinformowała PAP Katarzyna Walczyk-Matuszyk z KPK, konferencja WIRE 2012 będzie stanowić strategiczne forum poświęcone rozwojowi regionalnemu opartemu na wiedzy i innowacji. Rozmowy na temat Unii Innowacji na poziomie regionalnym obejmą trzy główne filary tematyczne.

Pierwszy z nich to „Inteligentne regiony w Horyzoncie 2020” bazujące na inteligentnych specjalizacjach regionalnych, miastach – centrach innowacji, infrastrukturze regionalnej i regionalnych innowacyjnych ekosystemach.

Drugi to „Droga do doskonałości” jako przyszłość regionalnego wymiaru badań i innowacji. Omawiana będzie synergia między Horyzontem 2020 a polityką spójności oraz specjalizacje regionów konwergencji i centrów doskonałości.

Trzecia grupa tematów dotyczyć będzie „Współpracy dla Europejskiej Przestrzeni Badawczej na poziomie regionalnym” obejmującej Europejską Współpracę Terytorialną, sieci klastrów, Europejskie Grupy na rzecz Współpracy Terytorialnej, sieci infrastruktur badawczych oraz Multiregionalne Partnerstwa na rzecz Wiedzy, jak Dunaj czy region Morza Bałtyckiego.

WIRE 2012 to kolejna z cyklu sztandarowych konferencji europejskich, po WIRE 2010 organizowanej w Granadzie w ramach prezydencji hiszpańskiej i WIRE 2011, która odbyła się w Debreczynie podczas prezydencji węgierskiej.

Wszelkie informacje dotyczące konferencji WIRE2012 oraz agenda i formularz rejestracyjny będą dostępne na stronie www.wire2012.eu

PAP – Nauka w Polsce

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry