,,Vogue’’ mówi stop wychudzonym i nieletnim modelkom

AKTUALNOŚCI, STYL ŻYCIA, ŚWIAT, ZDROWIE I URODA

Ten najbardziej wpływowy magazyn w świecie mody postanowił zawrzeć pakt ,,Health Initiative’’ między redaktorkami naczelnymi w 19 międzynarodowych edycjach „Vogue’a”. Od teraz chce on promować zdrowy wygląd i zdrowsze podejście do ciała na łamach gazet i nie zamierza zatrudniać modelek, które nie spełniają powyższych kryteriów i mają poniżej 16 lat.

,,Vogue” uważa, że dobre zdrowie jest piękne. Redaktorzy pisma na całym świecie zobowiązali się do pokazywania na jego łamach zdrowo wyglądających modelek. W trosce o ich dobre samopoczucie, jak i czytelników – mówi Newhouse. Sama idea, która wyszła ze strony akurat tej gazety może zaskakiwać – w końcu od bardzo dawna ,,Vogue’’ jest krytykowany za promowanie wychudzonych modelek. ,,Zdecydowaliśmy się na ten ruch, aby uciąć oskarżenia o promocję anoreksji czy bulimii – mówi Alexandra Shulman, redaktor brytyjskiej edycji gazety.

Sam pomysł może być rewolucyjny – w końcu ,,Vogue’’ odgrywa ogromną rolę w świecie mody – jako magazyn zatrudnia najwięcej modelek, fotografów i stylistów, a także określa standardy i trendy panujące na całym świecie. I choć może sama akcja nie zmieni od razu całej branży modelingu, to jednak jest to duży krok, by coś w końcu zmienić.

Aleksandra Kurzyńska
Tvn24

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry