Powstanie biograficzny film o Jimim Hendrixie

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, ROZRYWKA, ŚWIAT

Plany nakręcenia autobiograficznego filmu o Jimim Hendrixie trwały już od kilku lat, lecz dopiero teraz zaczyna się prawdziwa realizacja projektu. Jak na razie wiadomo, że członek zespołu Outkast – Andre Benjamin, znany jako Andree 300 zagra najwybitniejszego gitarzystę w historii muzyki – Jimiego Hendrixa

sxc


Film będzie nosić tytuł ,, All Is By My Side’’ i ma opowiadać o nagrywaniu przez Hendrixa jego debiutanckiego albumu ,,Are You Experienced’’ oraz o jego pobycie w Anglii w latach 1966-77. Zdjęcia rozpoczną się juz niedługo w Irlandii i potrwają 6 tygodni. Scenariusz do filmu napisał John Ridley, który będzie także reżyserem.

Przypomnijmy, że płyta ,,Are You Experienced’’ była jedną z najważniejszych płyt konceptowych na świecie, która ukazała się najwcześniej. To właśnie na niej można usłyszeć wcześniej nigdy nieznanych techniki gry na gitarze elektrycznej. Jimi Hendrix stworzył swój własny, unikalny styl grania, eksperymentując m.in. z efektami i dzięki temu zrewolucjonizował perspektywę patrzenia na gitarę elektryczną. To właśnie Hendrix uczynił z grania na gitarze sztukę wirtuozerską i obecnie jest zaliczany do najbardziej innowacyjnych muzyków na świecie.

Aleksandra Kurzyńska
eska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry