Telewizory Samsung certyfikowane do odbioru platform cyfrowych N oraz Cyfra+

AKTUALNOŚCI, POLSKA, TECHNOLOGIE

Telewizory Samsung Smart TV otrzymały certyfikaty platformy cyfrowej n oraz CYFRA+. Specjalny moduł dostępu warunkowego (tzw. moduł CAM) umożliwi oglądanie telewizji n na kartę (oferta pre-paid: bez umowy i bez abonamentu) lub CYFRA+ bezpośrednio na ekranie telewizora z wbudowanym tunerem satelitarnym. Certyfikat oznacza poprawne działanie funkcji satelitarnych oraz znakomitą współpracę urządzeń Samsung z modułami dostępu warunkowego nCAM HD i telewizji CYFRA+. Wystarczy podłączyć antenę satelitarną bezpośrednio do telewizora, włożyć moduł z kartą i aktywować usługę sms-em (dotyczy nCAM HD).

Instalacja telewizora do odbioru programów oferowanych przez n na kartę oraz CYFRA+ jest niezwykle intuicyjna i odbywa się za pośrednictwem kreatora konfiguracji. Wystarczy podłączyć antenę satelitarną bezpośrednio do telewizora, wsunąć moduł CAM do gniazda CI+ i wybrać dostawcę telewizji podczas procesu konfiguracji. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik nie potrzebuje już dodatkowego dekodera do telewizji satelitarnej, a do obsługi wystarczy jeden pilot.

Zastosowane rozwiązanie zapewnia również dostęp do wielu udogodnień telewizji cyfrowej*, m.in.:

– automatycznie instalowanej i aktualizowanej listy kanałów operatora,

– wbudowanego elektronicznego przewodnika po kanałach (tzw. EPG lub GUIDE),

– możliwości wyboru ścieżki dźwiękowej,

– możliwości dodania napisów,

– funkcji kontroli rodzicielskiej służącej do zablokowania dziecku możliwości dostępu do niepożądanych treści.

Na wszystkich certyfikowanych telewizorach Samsung Smart TV dostępna będzie również funkcja pauzy programu nadawanego na żywo (tzw. timeshift) oraz nagrywania programów – wymagane jest jedynie podłączenie przez USB zewnętrznego dysku. Dzięki temu można przekształcić telewizor w cyfrową nagrywarkę i zapisywać wybrane programy, nawet wtedy, gdy urządzenie jest w trybie czuwania. Wystarczy podłączyć dysk o pojemności do 2 TB do dedykowanego portu telewizora (oznaczonego jako: USB 1 HDD). Po wykryciu urządzenia przez telewizor i potwierdzeniu przez użytkownika, dysk zostanie odpowiednio sformatowany i przygotowany do pracy. Programy nagrane na dysku twardym będą możliwe do odtworzenia tylko i wyłącznie na tym samym telewizorze.

Telewizory Samsung Smart TV z serii E, oprócz standardowego wyposażenia w tunery do odbioru sygnału TV naziemnej (DVB-T oraz analogowej), mają także tuner satelitarny (DVB-S), który umożliwia zastąpienie zewnętrznego, dodatkowego dekodera TV satelitarnej.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry