Czy Battle Angel Alita doczeka się obróbki przez Jamesa Camerona?

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA, ŚWIAT

James Cameron zasłynął na świecie już w roku 1997, kiedy to do kin wszedł „Titanic”. Od tego czasu tworzył rzadko, a jeśli już to mało znaczące produkcje. Ludzie przypomnieli sobie o nim w roku 2009, przy okazji wejścia na duże ekrany „Avatara”. Ta niezwykła historia, prezentowana w technologii 3D, zgarnęła trzy Oskary (mniej niż się spodziewano!), a dla wszystkich stało się jasne, że jest to doskonała maszynka do robienia pieniędzy.

stock.xchng


Skutek? Powstanie filmu o podobnej tematyce „Sanctum 3D” i zapowiedz kolejnych części „Avatara” – drugiej na rok 2015, trzeciej 2017. James Cameron wyjawił w rozmowie z „New York Timesem”, że będzie kręcił wyłącznie sequele „Avatara”.

Uznał, ze nie jest zainteresowany nowymi projektami, dlaczego zamknął swoje studio zajmujące się nimi. Nie zamierza jednak rezygnować z filmów non-fiction. Dlatego dosyć dziwna może wydawać się informacja, że Cameron nadal ma zamiar nakręcić „Battle Angel Alita”, czyli doskonale znaną na świecie serię anime, której główną bohaterką jest tytułowa Alita, dziewczyna – cyborg. Zostaje ona uratowana przez cyber-lekarza, który daje jej możliwość poznania przeszłości. Alita staje się łowcą głów.

Jednak wszystko wskazuje na to, że będziemy zmuszeni długo poczekać na to, by poznać dokładnie tę niezwykłą historię, oczami Jamesa Camerona.

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry