P.I.W.O. po raz szósty na wrocławskim Wittigowie.

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Projekt P.I.W.O. Light Show to nic innego jak Potężny Indeksowy Wyświetlacz Oknowy, czyli projekt stworzony i od 6 lat realizowany przez Studenckie Koło Naukowe MOS, działające przy Katedrze Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej na Politechnice Wrocławskiej. Od czasów pierwszego pokazu podczas Juwenaliów w 2007 r. projekt znacznie się rozwinął, zyskał spory rozgłos nie tylko w kraju, ale też za granicą i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych studenckich projektów w Polsce.

W tym roku po raz pierwszy w pokazie zastosowano technologię LED, która pozwoliła na uzyskanie palety aż 16 kolorów. Kolejną nowością było wyświetlenie pokazu na dwóch budynkach jednocześnie.
We wtorek 8 maja o 21.30 tłumy studentów zgromadzone przed akademikami T16 i T17 na wrocławskim Wittigowie obejrzały ponad półgodzinny pokaz projektu P.I.W.O. W tym roku w konkursie na najlepszą animacje zwyciężyły: Mix bajek, Nyan, Wonderful, Koko Euro Spoko oraz Animacja dla Nerda i to one zostały zaprezentowane podczas pokazu.

fot. Monika Kapela/newsfix.pl


Studenci mogli wiec obejrzeć wizualizacje m.in. do piosenek „What a wonderful world”, kontrowersyjnego hymnu naszej reprezentacji na Euro 2012 czyli „Koko Euro Spoko” i kompilacji piosenek ze znanych kreskówek takich jak Gumisie, Smerfy czy Flinstonowie. W pokazie nie zabrakło również odwołań do samego Euro 2012 i do niedawnego triumfu Śląska Wrocław w T-Mobile Ekstraklasie. Tegoroczny projekt P.I.W.O. zawierał także element edukacyjny – zachętę do korzystania w razie niebezpieczeństwa z numeru ratunkowego 112.

fot. Monika Kapela/newsfix.pl


Po wrocławskiej premierze projekt rusza w trasę po największych ośrodkach uniwersyteckich w Polsce – już w sobotę będzie można go podziwiać w Lublinie, a do końca maja zawita jeszcze do Lodzi, Poznania, Krakowa, Jeleniej Góry i Warszawy. Studenci wciąż poszerzają swoją działalność – projekt wyświetlany był podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2012 na budynku Banku Zachodniego WBK (na wrocławskim Rynku), a także na pałacu Schaftgotschów w Jeleniej Górze. Udało się także wywieźć P.I.W.O. do Czech, gdzie 11 kwietnia pokaz został wyświetlony podczas organizowanego w Brnie konkursu na najlepszy akademik roku „Kolej Roku”.

Źródło:
http://www.piwo.pwr.wroc.pl/
http://juwenalia.pwr.wroc.pl/projekty/projekt-p-i-w-o-light-show-6/

Monika Kapela

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry