Tydzień wegetarianizmu – Premiera filmu „Nigdy więcej mięsa”

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA, ZWIERZĘTA

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu Fundacja Viva! Akcja dla Zwierzat zaprasza na pokaz filmu dokumentalnego „Nigdy więcej mięsa”. Polska premiera odbędzie się w piątek 11 maja o godz. 14.00 w warszawskiej galerii Herba Thea.

Film dokumentalny „Nigdy więcej mięsa” pokazuje, że przemysł spożywczy od lat stara się nas przekonać do konsumpcji mięsa, jako zdrowej i potrzebnej do zbilansowania diety. Tymczasem liczne badania potwierdzają, że za dużo czerwonego mięsa może nie tylko zagrażać zdrowiu, ale nawet skrócić średnią długość życia. Jeśli chodzi o białe mięso, zbyt często posiada ono pozostałości po antybiotykach. Z kolei hodowle stały się przedsiębiorstwami high-tech, w których całkowicie zapominamy, że zwierzęta są żyjącymi istotami, a nie produktami. Nie mówiąc o rzeźniach.

Aby wyżywić zwierzęta hodowlane Europa musi importować pasze, na przykład z Paragwaju, gdzie na zamówieniach zyskuje kilku dużych producentów. Tymczasem większość tamtejszej ludności musi ponosić konsekwencje, czasami dramatyczne, masowego użycia pestycydów. Dzięki eksploatacji światowych złóż produkcja europejska jest tak tania, że rynki wschodzące wolą importować mięso z Europy, niż wspierać producentów lokalnych. Do tego dochodzi kluczowy wpływ hodowli na globalne ocieplenie oraz zanieczyszczenie środowiska przez herbicydy, insektycydy i azotany.

Dokument „Nigdy więcej mięsa” alarmuje, że nadszedł najwyższy czas, aby przemyśleć nasze nawyki żywieniowe zagrażające nie tylko zwierzętom, ale i środowisku oraz samym ludziom. Fundacja Viva! organizując premierowy pokaz filmu ma nadzieję przyczynić się do rozwoju społecznej dyskusji na temat zalet diety opartej na bazie roślin, jako bardziej przyjaznej dla klimatu, społeczeństwa i zwierząt.

Polska premiera filmu „Nigdy więcej mięsa” będzie mieć miejsce w czasie Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu, w piątek 11 maja o godz. 14.00 w warszawskiej galerii Herba Thea, przy ul. Pokornej 2.

NEWSFix Magazine serdecznie zaprasza!

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry