Facebook otwiera własny sklep z aplikacjami App Center

AKTUALNOŚCI, INTERNET, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Facebook postanawia podbijać mobilny rynek. Już za kilka tygodni użytkownicy Facebooka będą mogli pobierać aplikacje bezpośrednio przez sklep App Center.

,,App Center jest zaprojektowane tak, by rozwijać aplikacje mobilne, które korzystają z Facebooka – i to bez względu na to czy w wersji na iOS, Androida czy przeglądarki mobilnej. W mobilnym App Center użytkownik będzie mógł wyszukiwać aplikacje, które są kompatybilne z jego sprzętem, a jeśli mobilna aplikacja wymagać będzie instalacji – zostanie on przekierowany do Google Play lub App Store w celu jej pobrania – komentuje Facebook.

Portal społecznościowy zapowiada, że to, co będzie wyróżniać App Center spośród innych sklepów z aplikacjami, to fakt, że wszystkie aplikacje będą mieć wysoką jakość. Przedstawiciele platform i użytkownicy mają oceniać ich wartość. Te najbardziej lubiane i z największą ilością pozytywnych komentarzy będą eksponowane, a krytykowane mogą zostać usunięte. Obok bezpłatnych aplikacji pojawią się również płatne produkty zamieszczane przez deweloperów, na których będzie zarabiał Facebook.

Facebook określił także wymagania w stosunku do aplikacji. Po pierwsze muszą mieć one wysokie opinie i niewielką ilość negatywnych komentarzy, by zostały ukazane w App Center. Poza tym muszą posiadać opcję logowania przez Facebooka, lecz nie mogą mieć interfejsu związanego z portalem społeczniościowym.

Wydaje się, że początkowo App Center nie będzie stanowić poważnej konkurencji dla Google Play czy sklepu Apple’a – App Store. App Center będzie kolejną możliwością zarobkową dla Facebooka, który doskonale wie, jak zarabia się na użytkownikach i ich aktywność w obrębie aplikacji. App Center to nowoczesna, zrobiona w stosownej chwili inicjatywa.

Aleksandra Kurzyńska
news.cnet.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry