Wrocław zapoczątkował sezon Juwenaliów.

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA

Dopiero co skończył się długi weekend a wrocławscy studenci znów świętują. W poniedziałek 7. maja rozpoczęły się Wittigalia czyli święto studentów Politechniki Wrocławskiej. Na cały tydzień Wittigowo zamieniło się w jedną wielką imprezę, podczas której poza licznymi koncertami na studentów czekają także inne atrakcje – m.in. skoki na bungee, Piana Party czy pokazy akrobatyczne.

fot. Monika Kapela/newsfix.pl


9. maja do kolegów z politechniki dołączyli studenci z wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego ze swoimi Ekonomaliami. Własne Juwenalia, obfitujące w moc atrakcji organizuje także Akademia Medyczna i Wyższa Szkoła Bankowa. Na tych, którym wciąż za mało nie tylko muzycznych wrażeń czeka także Wyspa Słodowa, a na niej koncerty gwiazd polskiej muzyki sponsorowane przez dwa największe browary w Polsce.

fot. Monika Kapela/newsfix.pl


Kulminacją tegorocznego święta studentów był jak zawsze pochód, który w czwartek 10 maja o 11 wruszył z kampusuu PWr po raz pierwszy prowadząc żaków na Wittigowo. Było barwnie i kolorowo, a pomysłowość, wykonanie i estetyka wielu przebrań budziła prawdziwy zachwyt i szacunek współświętujących.

W pochodzie nie zabrakło nikogo- był biskup, idący pod rękę z diabłem, czarownica na miotle, kilka zombie, grupa kombatantów wojennych, więźniowie, niemowlęta a nawet sam kapitan Jack Sparrow w towarzystwie Buki oraz Flinstonów.

fot. Monika Kapela/newsfix.pl


Po Wrocławiu świętować zaczynają pozostałe ośrodki akademickie. Wiele z nich poza krajowymi artystami zaprosiło gwiazdy z zagranicy. Niewątpliwie najciekawszy pod tym względem program mają warszawskie Ursynalia, podczas których wystąpi czołówka światowego metalu, min.: SLAYER, LIMP BIZKIT i Nightwish. Ciekawie zapowiadają się także krakowskie Czyżynalia, które już w sobotę uświetni występ zespołu Apocalyptica.

Monika Kapela

Źródło:
http://juwenalia.org/
http://www.ursynalia.pl/program
http://www.krakowskiejuwenalia.pl/program.php

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry