„Czarny album” Metalliki zabrzmiał w czwartek na warszawskim Bemowie

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

Rozpoczęta 7 maja w Pradze trasa koncertowa podczas której legenda światowego heavy metalu gra w całości swój najpopularniejszy album nazywany z racji braku właściwego tytułu i koloru okładki po prostu Czarnym Albumem wzbudza wiele emocji.

fot. Qopqop/wikimedia


Po pierwsze dlatego, że „Czarny Album” to nie tylko najlepiej sprzedający się krążek Metalliki ale też jedna z najlepiej sprzedających się płyt w historii muzyki w ogóle. Od premiery w 1991 r. sprzedano ponad 22 mln jej egzemplarzy. Poza tym kilka utworów z niej nigdy dotąd nie było granych na koncertach. Nic więc dziwnego, że 10 maja na warszawskim Bemowie pojawiło się 30 tysięcy fanów amerykańskiej grupy, chcących wziąć udział w tym historycznym wydarzeniu.

Tradycyjnie już koncert rozpoczął się fragmentem filmu Sergia Leone „Dobry, zły i brzydki”, z muzyką Ennio Morricone. Po tym wstępie zespół zagrał kilka swoich największych przebojów z wcześniejszych płyt, po czym przystąpił do prezentacji „Czarnego Albumu”, przewrotnie zaczynając jednak od ostatniego numeru. Nie był to jednak koniec koncertu, ponieważ będący w świetnej formie Amerykanie zaserwowali swoim fanom jeszcze liczne bisy, fajerwerki a nawet stylowe czarne balony.

Metallica była gwiazdą 3. edycji Sonisphere Festival, na którym w tym roku zagrała również francuska Gojira oraz Black Label Society i Machine Head. Na małej scenie towarzyszyła im plejada rodzimego ciężkiego grania czyli kultowe Acid Drinkers i Hunter oraz objawienie ubiegłego roku –Luxtorpeda.

Monika Kapela

Źródło:
http://pl.sonisphere.eu/

Powiązane wpisy

  • K.

    MetalliKi? Serio? :>


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry