Damskie Męskie Granie 2012

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

W czwartek w Żywcu podczas koncertu inaugurującego tegoroczna edycję Męskiego Grania ogłoszono, że nowym dyrektorem artystycznym wydarzeniem została Katarzyna Nosowska. Jest to o tyle zaskakujące, że zarówno sama nazwa jak i męska obsada jego dwóch poprzednich odsłon, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem publiczności nie wróżyła tak radykalnych zmian.

stock.xchng


Pierwsza edycja Męskiego Grania miała miejsce w 2010 r. Przez dwa kolejne lata za jego sterami stał Wojciech Waglewski i chyba nikomu nie trzeba udowadniać, że jako kapitan tego statku spisywał się znakomicie. Świadczą o tym chociażby tłumy przybywające na poszczególne koncerty i bilety sprzedające się jak świeże bułeczki. Przyszedł jednak czas na zmiany i to zmiany znaczące.

Po Wojciechu Waglewskim kierownictwo artystyczne trasy przejęła Katarzyna Nosowska. Różnicę widać już chociażby w singlu promującym nową odsłonę wydarzenia. Kameralny duet z Markiem Dyjakiem okraszony oszczędnym teledyskiem to kwintesencja nie tylko całej dotychczasowej twórczości Nosowskiej, ale też zapowiedź tego jak nowa kierownik wyobraża sobie tegoroczne Męskie Granie.

Artystka, która właściwie poza nagrywaniem nowych płyt i trasami koncertowymi nie robi nic aby zyskać masową popularność, paradoksalnie jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej utytułowanych polskich wokalistek. Jak sama mówi, jako odpowiedzialna za tegoroczną trasę Męskiego Grania ma zamiar obalić teorię, jakoby w polskiej muzyce nic szczególnego się nie działo, zapraszając do niej zarówno dobrze znanych jak i młodych, obiecujących artystów, niekoniecznie docenianych przez oficjalne media.

Przedsmak tego jak będzie wyglądać Męskie Granie 2012 pod rządami kobiety mieliśmy okazję zobaczyć podczas czwartkowego koncertu w Żywcu, na którym poza Markiem Dyjakiem wystąpił zespół Babu Król czyli Budyń i Bajzel, na co dzień grający w zespole Pogodno. Już po tym zestawieniu szorstkiego widać, że na tegorocznej trasie każdy znajdzie coś dla siebie.

Katarzyna Nosowska wyznaje, że najwięcej wątpliwości budziła w niej zasadność zmiany dyrektora i to na kobietę, przy jednoczesnym zachowaniu nazwy całego przedsięwzięcia. Podkreśla przy tym, że prywatnie sprzeciwia się takiemu podziałowi muzyki i wyraża nadzieję, że uda się jej „zachęcić publiczność do wzniesienia się ponad płeć i przeżycia wspólnie z artystami absolutnie magicznych chwil”. Pierwszą okazją do sprawdzenia czy się jej to udało będzie koncert w Warszawie 14. lipca. Później Męskie Granie zawita do Krakowa, Poznania, Gdańska i Wrocławia by 1. września wrócić do Żywca.

Monika Kapela

Źródło:
http://www.meskiegranie.pl/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry