Nowy 15-calowy MacBook Pro z ekranem Retina i super szybkim USB 3 już tego lata?

AKTUALNOŚCI, KOMPUTERY, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Według doniesień anonimowego informatora związanego z dostawą części prototypowych i obudowy dla Apple, MacBooki Pro firmy Apple mogą przejść rewolucję. Przełomem ma być fakt, że komputer Apple jako pierwszy na świecie będzie posiadać wyświetlacz Retina Mac 2880×1800 pikseli, znany dobrze z iPhone 4 czy iPada. Liczba ta imponuje, zważywszy na to, że klasyczne komputery posiadają rozdzielczość matrycy o 1440×900 pikseli.

fot. apple

Miłą wiadomością jest także fakt, że użytkownicy będą mogli dostosować ostrość obrazu i rozmiary do ich potrzeb ze względu na wiele trybów rozdzielczości siatkówki, które posiada wyświetlacz. Ustawienie pracy wyświetlacza będzie bardzo uproszczone – zamiast cyfr będziemy mieli do wyboru trzy opcje rozdzielczości: dużą, optymalną lub małą.

To jednak nie wszystko: nowy model 15-calowego MacBooka ma być ultra cienki i prawdopodobnie ma zostać usunięty napęd optyczny.

Ponadto nowe MacBooki Pro mają posiadać port USB 3.0, który ma być uzupełnieniem do technologii Thunderbolt i który ma mieć prędkość transferu 5GBit na sekundę i ma być 0 10 razy szybszy od USB 2.0. Komputery będą wyposażone także w procesory Core-i7-3820QM 2,7 GHz, w system operacyjny Mac OS X 10.8. oraz będą posiadać 8GB pamięci RAM.

Ponoć komputery są już testowane i mają wejść na rynek już tego lata, lecz na potwierdzenie tych informacji oraz na poznanie szczegółów dotyczących nowych MacBooków Pro, trzeba będzie poczekać aż do zbliżającej się konferencji WWDC.

Aleksandra Kurzyńska
9to5mac.com, chip

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry