Diablo III najbardziej oczekiwaną premierą ostatnich lat

AKTUALNOŚCI, GRY, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Diablo® III jest już dostępna od tygodnia w sklepach na terenie USA, Kanady, Europy, Korei Płd., Azji Płd. – Wsch., Australii, Nowej Zelandii oraz regionów Tajwanu, Hong Kongu i Makau. Ponadto, gracze w tych regionach oraz Meksyku, Argentynie, Chile i Brazylii będą mogli nabyć Diablo III w wersji cyfrowej z oficjalnej strony gry (http://www.diablo3.com).

fot. Blizzard.com

Blizzard zebrał rekordową liczbę ponad 2 milionów zamówień w przedsprzedaży*, a o północy w sklepach na całym świecie zorganizowano ponad 8 000 imprez z okazji premiery gry, dzięki czemu, gracze ze wszystkich zakątków globu mogą już przemierzać Sanktuarium ścigając Władcę Grozy.

„Ta premiera stanowi kulminację wielu lat ciężkiej pracy naszego zespołu, a także wieloletniej pasji, oddania i ciągłego wsparcia ze strony graczy z całego świata,” powiedział Mike Morhaime, Dyrektor Generalny i współzałożyciel Blizzard Entertainment. „Jesteśmy bardzo wdzięczni za ich entuzjazm oraz za pomoc naszych beta testerów w przygotowaniu gry do wydania. Teraz, kiedy Diablo III już jest, mamy nadzieję, że każdy będzie się piekielnie dobrze bawić zabijając demony i zbierając skarby w świecie Sanktuarium.”

Diablo III jest dostępne na komputery z systemami Windows® XP/Windows Vista®/Windows® 7 w sugerowanej cenie 59,99 EUR, zarówno w przypadku wersji na płycie DVD-ROM, jak i wersji cyfrowej, sprzedawanej bezpośrednio przez Blizzard. Specjalna edycja kolekcjonerska w kolorze alabastrowej bieli, sprzedawana w sklepach do wyczerpania zapasów, w sugerowanej cenie 89,99 EUR, zawiera pełną wersję gry na płycie DVD, dwupłytowy zestaw z nagraniami zza kulis produkcji na Blu-ray/DVD, płytę CD ze ścieżką dźwiękową z Diablo III, 208-stronicowy album z grafikami pt. „Art of Diablo III”, pamięć USB 4 GB stylizowaną na kamień dusz (a na niej pełne wersje gier Diablo II oraz Diablo II: Lord of Destruction®) wraz z obsadą dla pamięci w formie czaszki Diablo, a także unikalną dodatkową zawartość do gier Diablo III, World of Warcraft® oraz StarCraft® II: Wings of Liberty®. Diablo III otrzymało klasyfikację 16 w systemie PEGI.

Gracze z wymienionych państw Ameryki Łacińskiej oraz Rosji będą mogli kupić Diablo III w lokalnych sklepach od 7 czerwca. Rosyjska wersja gry do pobrania zostanie udostępniona również 7 czerwca na stronie http://www.diablo3.com. Poza wersją angielską, dostępne są w pełni zlokalizowane wersje Diablo III w następujących językach: hiszpański (dialekt południowoamerykański), brazylijski portugalski, francuski, niemiecki, hiszpański, włoski, polski, rosyjski, koreański i tradycyjny chiński.

Diablo III kontynuuje epicką fabułę Diablo, zaś gracze wcielają się w postać jednego z pięciu bohaterów – barbarzyńcy, szamana, czarownika, mnicha lub łowcy demonów – i ruszają do emocjonującej walki z nieprzebranymi legionami zła. W trakcie heroicznej wyprawy, której celem jest uwolnienie świata zwanego „Sanktuarium” od deprawujących mocy Płonących Piekieł, gracze odwiedzą różnorodne i niebezpieczne krainy, nabiorą doświadczenia i umiejętności oraz zdobędą artefakty o niewiarygodnej potędze. Spotkają także barwne postacie, które dołączą do nich w boju lub wesprą ich na różne sposoby. Cechami charakterystycznymi gry są intuicyjny interfejs, szybka akcja oraz wciągająca rozgrywka, której oczekują wszyscy miłośnicy Diablo.

Diablo III było od podstaw tworzone w taki sposób, by w pełni wykorzystywać funkcjonalność platformy Battle.net, która zapewnia wydajne narzędzia w zakresie dobierania graczy i komunikacji, co pozwala poszukiwaczom przygód łatwo i wygodnie łączyć się w grupy w trybie współpracy. Battle.net gwarantuje także bezpieczną infrastrukturę dla domu aukcyjnego Diablo III, pełnego różnych opcji targowiska, na którym bohaterowie Sanktuarium mogą wymieniać swoje wywalczone w pocie czoła skarby. Aby dowiedzieć się więcej na temat domu aukcyjnego oraz pozostałych elementów Diablo III, odwiedź oficjalną stronę gry, pod adresem http://www.diablo3.com.

Źródło: Blizzard

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry