Dwa filmy o założycielu Apple jednocześnie.

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, ROZRYWKA, ŚWIAT

Obecnie trwają prace nad dwoma filmami biograficznymi poświęconymi zmarłemu pół roku temu założycielowi Apple’a. Zdjęcia do pierwszego z nich, opowiadającego o młodości Jobsa i zatytułowanego po prostu „Jobs” są już w trakcie. Producentem filmu jest niezależna wytwórnia Inferno Entertainment, a reżyserem Joshua Michael Stern, który w roli głównej obsadził Ashtona Kutchera.

Wybór ten wzbudził sporo kontrowersji, bo poza wizualnym podobieństwem do założyciela Apple’a w młodości, aktor kojarzony raczej z telewizyjnymi wygłupami ma z nim niewiele wspólnego. Decyzję tę zaaprobował jednak wspólnik Jobsa Steve Woznia, a twórcy filmu wierzą, że młody aktor poradzi sobie z oddaniem na ekranie skomplikowanego charakteru swojej postaci. Na targach towarzyszących trwającemu właśnie festiwalowi filmowemu w Cannes producenci filmu starają się jak najkorzystniej sprzedać prawa do jego dystrybucji.

Drugi obraz, oparty na oficjalnej biografii Jobsa autorstwa Waltera Isaacsona, jest dopiero w przygotowaniu. Sony kupiło prawa do jej sfilmowania za milion dolarów, a 15 maja ogłoszono, że scenariusz na jej podstawie napisze Aaron Sorkin ¬–scenarzysta bestsellerowego „Social Network”. Żadne bliższe informacje dotyczące filmu, obsady, ani terminów nie są na razie znane.

Życiorys Steve’a Jobsa to przykład właściwie gotowego scenariusza filmowego – jako niemowlę oddany do adopcji, niezwykle uzdolniony młody człowiek, który nigdy nie skończył studiów, założyciel własnej firmy, z której wkrótce został wyrzucony i do której wrócił, aby uczynić z niej jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie; człowiek sukcesu, posiadający tyle samo wrogów, co wielbicieli, który w sile wieku i u szczytu kariery przegrywa walkę ze śmiertelna chorobą. Nic więc dziwnego, że w pół roku po jego śmierci powstają aż dwie jego filmowe biografie.

Monika Kapela

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry