,,Margaret” z Anną Paquin- latem w kinach

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, POLSKA, ROZRYWKA

„Margaret” to historia siedemnastoletniej Lisy, która jest świadkiem wypadku samochodowego, w którym ginie młoda kobieta. Dziewczyna obwinia się o to, że odegrała rolę w tragicznym wydarzeniu. Nie potrafiąc poradzić sobie z traumą zaczyna krzywdzić rodzinę, przyjaciół, nauczycieli, a przede wszystkim samą siebie. W końcu uświadamia sobie bolesną prawdę : młodzieńcze ideały i dorosłość nie zawsze można ze sobą pogodzić…

„Od dawna chciałem zrobić ten film. Wymyśliłem sobie młodzieżowy dramat, coś a’la miejski dokument. Pragnąłem skoncentrować się na tym, że życie jest słodko-gorzkie, pełne radości, ale i bólu. Główna bohaterka przekonuje się o tym w brutalny sposób. Każdy z nas uczy się tego w którymś momencie. Musimy zweryfikować swoje ideały.” – mówi reżyser Kenneth Lonergan.

Po wyprodukowaniu „Powrotu do Garden State”, Gary Gilbert z Fox Searchlight postanowił zrealizować film na jego miarę. „Jestem fanem twórczości Kennetha, a scenariusz do „Margaret” zrobił na mnie ogromne wrażenie. Miał to „coś”, czego szukałem.” – mówi Gary.

17letnia Lisa Cohen znalazła się na życiowym rozdrożu. Obwinia się o to, że jest częściowo odpowiedzialna za tragiczny wypadek, w którym zginęła młoda kobieta.

Lonergan myślał o tej historii od wielu lat. „Kiedy chodziłem do liceum, doszło do podobnego wypadku. Do dziś wzdrygam się na samo wspomnienie. Lisa, główna bohaterka filmu, nie umie poradzić sobie z traumą. Prosi dorosłych o rady, ale od nikogo nie słyszy tego, co chciałaby usłyszeć. To opowieść o młodzieńczej naiwności, która zostaje wystawiona na pierwszą dorosłą próbę. Lisa brutalnie przekonuje się, że niektóre ideały nie mają prawa bytu w dojrzałym życiu.” – mówi reżyser.

Anna Paquin szybko zapragnęła zagrać Lisę. „Dziewczyna ma dopiero 17letnia, ale nie jest stereotypową nastolatką, która myśli tylko o randkach. To inteligentna, mądra dziewczyna o mocnym kręgosłupie moralnym. Przechodzi trudne chwile, ale w głębi serca wie, co należy zrobić. Jest bardzo bystra, ale z drugiej strony nie nazbyt dojrzała jak na swój wiek. Odkrywa swoją tożsamość, powoli akceptuje swoją kobiecość. Pewnego dnia dochodzi do wypadku, którego jest świadkiem. Uświadamia sobie, że ponosi częściową odpowiedzialność za to, że doszło do tragedii. Nie potrafi się z tym pogodzić. Okazuje się, że nawet dobrzy i mądrzy ludzie popełniają błędy. Lisa musi po prostu ułożyć sobie to wszystko w głowie.” – mówi Anna Paquin.

Paquin zagrała w londyńskiej inscenizacji sztuki Lonergana „This Is Our Youth” i od lat jest jego fanką. „Ma niezwykły talent. W jego filmie zagrałabym nawet jako statystka. To ogromny zaszczyt, że zaproponował mi główną rolę. Bohaterowie jego filmów są bardzo złożeni, a ich historie na długo zapadają w pamięć. Mam szczęście do pracy z niezwykłymi twórcami – Jane Campion, Noah Baumbachem, a teraz z Kennethem.” – dodaje aktorka.

Premiera filmu : 3 sierpnia 2012 roku.

Źródło: Imperial

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry