Utrabooki od Acera zadziwiają pod każdym względem

AKTUALNOŚCI, KOMPUTERY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Ultrabooki Aspire M5 wyróżniają się niezwykle krótkim czasem włączania oraz zapewniają wygodną łączność w każdym miejscu. Pomimo wyświetlacza o przekątnej 14″ albo 15” są cienkie i lekkie. Laptopy z serii Aspire M5 zadziwiają pod każdym względem, od bardzo cienkiej i inteligentnej konstrukcji po wydajne procesory i układy graficzne, zaawansowany system dźwiękowy oraz bezproblemową łączność.

fot. acer


Jedną z pierwszych cech przyciągających wzrok jest srebrna, metaliczna pokrywa, w którą jest wpasowany wyświetlacz. Dzięki zintegrowaniu z pokrywą, rama wyświetlacza jest cieńsza o jedną trzecią i ma futurystyczny wygląd. Proste linie, geometryczne kształty oraz łagodne kąty sprawiają, że Ultrabook™ ma minimalistyczny i bardzo stylowy wygląd.

Pomimo poręcznej i estetycznej konstrukcji, ultrabook cechuje się dużą wydajnością. Zastosowano w nim najnowszy układ NVIDIA® GeForce® GT640M z 1 GB pamięci DDR5, który dzięki obsłudze technologii PhysX™ pozwala w grach na wierne odwzorowanie zjawisk fizycznych i uzyskanie niezwykle realistycznych efektów specjalnych, takich jak eksplozje, czy turbulencje. Układ ten obsługuje też Microsoft® DirectX® 11 zapewniając filmową jakość geometrycznych detali, idealną gładkość linii oraz naturalny wygląd animacji.

Ultrabooki z serii Acer Aspire M5 są oparte na procesorach Intel® Core™ trzeciej generacji, które dynamicznie dostosowują wydajność do obciążenia systemu, umożliwiając szybszą pracę wielozadaniową przy zmniejszonym poborze mocy.

Ultrabooki Aspire M5 zwracają na siebie uwagę bardzo szybkimi reakcjami. Dzięki funkcji Acer Green Instant-On wznowienie pracy z trybu uśpienia zajmuje tylko 1,5 sekundy. Ponadto, funkcja Acer Instant Connect automatycznie wyszukuje i rejestruje najczęściej używane punkty dostępowe, przez co pozwala na nawiązanie połączenia z Internetem w zaledwie 2,5 sekundy, czterokrotnie szybciej niż w przypadku rozwiązań konwencjonalnych.

Firma Acer należy do czołówki w dziedzinie projektowania cienkich i lekkich laptopów: pomimo około 20 mm grubości, ultrabooki Aspire M5 są wyposażone w napęd optyczny oraz podświetlaną klawiaturę typu chiclet (modele 14” oraz 15”) z oddzielną klawiaturą numeryczną (tylko modele 15”). Klawiatura ta nadaje komputerom wygląd charakterystyczny dla segmentu prosumer, a ponadto umożliwia komfortowe pisanie i jest łatwa do czyszczenia.

Dysk twardy o dużej pojemności zapewnia ogromną ilość miejsca na pliki, natomiast zintegrowany dysk SSD umożliwia natychmiastowe włączanie systemu. Ponadto, jest oferowana konfiguracja tylko z dyskami SSD. Bardzo trwały dysk SSD umożliwia szybszy dostęp do plików oraz pozwala na dłużą pracę bateryjną i obniżenie poziomu hałasu.

źródło: acer

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry