Aktualizacja tabletów Sony serii S i P do Androida 4.0.3

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, MOBILE, POLSKA, TECHNOLOGIE

Z myślą o europejskich użytkownikach Sony Tablet S i Sony Tablet P, przed końcem maja zostanie wydana aktualizacja systemu Android do wersji 4.0.3 (znanej pod nazwą kodową Ice Cream Sandwich), która przyniesie wiele nowych funkcji i ulepszeń systemu operacyjnego. Poza gruntownie przejrzanym i udoskonalonym systemem obsługi, znajdzie się w niej szereg nowych aplikacji i funkcji Sony.

fot. sony

Dzięki systemowi Android 4.0.3 posługiwanie się tabletem Sony staje się jeszcze bardziej intuicyjne i przejrzyste. Do tworzenia folderów można używać techniki „przeciągnij i upuść”. Do zakończenia pracy ostatnio używanej aplikacji — i uniknięcia niepotrzebnego działania wielu aplikacji w tle — wystarcza przesunięcie palca. Szybsza przeglądarka umożliwia natychmiastowe przełączanie między stronami www zoptymalizowanymi pod kątem urządzeń stacjonarnych lub mobilnych. Strony można ponadto zapisywać do późniejszego wyświetlenia w trybie offline.

Poza ulepszeniami zawartymi w samym systemie Android 4.0.3, wrażenia przy korzystaniu z multimediów poprawią także unikatowe dodatki Sony.

Użytkownicy Sony Tablet S uzyskali obecnie bezpośredni dostęp do treści z pełnowymiarowych kart SD. W rezultacie tablet Sony jeszcze lepiej nadaje się teraz do oglądania zdjęć i filmów z aparatu cyfrowego lub kamery. Wystarczy przełożyć do niego kartę SD, by wyświetlić obraz na szczegółowym ekranie dotykowym.

Nowością są „małe aplikacje”: unikatowe rozwiązanie Sony, które zapewnia łatwy dostęp do często używanych funkcji. Zawsze widoczna ikona pozwala szybko uruchomić przeglądarkę pilot (tylko w Sony Tablet S) czy kalkulator, bez przerywania działania aktualnej funkcji. Daje to możliwość szybkiego zajrzenia do Internetu, zmiany kanału w telewizorze czy podliczenia tygodniowych wydatków.

System Android 4.0.3 radykalnie zwiększa możliwości wykorzystania aparatów i zdjęć. W samym systemie pojawiły się wzbogacone funkcje edycyjne, a firma Sony wprowadziła dodatkowe szablony pokazów slajdów, dzięki czemu oglądanie zdjęć może sprawiać jeszcze więcej przyjemności.

Wszyscy użytkownicy Sony Tablet S i Sony Tablet P zostaną automatycznie powiadomieni o możliwości aktualizacji systemu operacyjnego Android do wersji 4.0.3 przed końcem maja 2012 r.

Źródło: Sony

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry