Nowy portal społecznościowy Microsoftu

AKTUALNOŚCI, INTERNET, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Firma Microsoft postanowiła stworzyć własny portal społecznościowy skierowany głównie dla studentów i uczniów. Czego możemy się po nim spodziewać po portalu so.cl? Sama strona przypomina wyglądem połączeniu Google + z Facebookiem. Jednak nie wygląd jest tu najważniejszy. Istotna nowością jest możliwość publikacji swoich pytań w wyszukiwarce internetowej oraz fakt, że inni użytkownicy serwisu mogą przeglądać i komentować na bieżąco wyniki wyszukiwania. Z założenia so.cl ma umożliwić dzielenie się plikami między użytkownikami, a także skupiać ludzi o takich samych zainteresowaniach. Jest to na pewno ciekawym rozwiązaniem – oprócz utrzymywania ,,starych’’ kontaktów będzie można poznać wielu interesujących ludzi z takimi samymi zainteresowaniami jak nasze.

fot. so.cl

Serwis umożliwia wspólne oglądanie YouTube, jest on także zintegrowany z wyszukiwarką Bing oraz stanowi wygodne rozwiązanie dodawania zdjęć: zamiast publikować osobnych fotografii można tworzyć i wklejać kolaże. Niestety so.cl nie posiada tagów.

Czy so.cl może być konkurencją dla takich portali społecznościowych jak Twitter czy gigant – Facebook? Na tym etapie na pewno nie. Już samo logowanie do so.cl odbywa się przez Facebooka i Windows Live, więc może być on raczej postrzegany jako dodatek do tych platform.

Obecnie portal ten jest dostępny dla wszystkich użytkowników, którzy posiadają konto na Facebooku i Windows Live.

Aleksandra Kurzyńska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry