Aplikacja gtar na iPhone’a nauczy cię grać na gitarze

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOBILE, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Każdy, kto choć raz miał w ręku gitarę, wie że nauka grania na tym instrumencie nie jest prosta, a początki mogą być bardzo frustrujące. O tym, że nie jest łatwo, wiedzieli też młodzi Amerykanie z Kalifornii, dlatego postanowili opatentować projekt gtar, który umożliwiłby każdemu obcowanie z muzyką.

Gtar jest cyfrową gitarą, która zamiast przetworników posiada na gryfie interaktywne diody. Każdy może na niej grać, niezależnie od doświadczenia i zdolność – wystarczy tylko podłączyć swojego iPhone’a 4 lub 4S do modelu gitary, załadować aplikację gtar, wybrać daną piosenkę, a następnie diody wskażą, jaką strunę na jakim progu wybrać, by w iPhonie rozległ się dany dźwięk.

Aplikacja ma trzy poziomy trudności – na łatwym wystarczy tylko szarpać w struny, by zagrać jakąś piosenkę, a gdy nie trafimy w dany dźwięk, nie będzie tego słychać dzięki tłumieniu ,,złych’’ dźwięków przez funkcję SmartPlay. Na poziomie średnim korzysta się ze strun i progów, nadal działa opcja SmartPlay, z kolei na najtrudniejszym poziomie jest ona wyłączona.

Projekt gtar został umieszczony na stronie Kickstarter, na której można wspomóc projekt i tym samym stać się jednym z pierwszych właścicieli „gtar”. Serwis Kickstarter pomaga finansować nowe koncepcje – młodzi Amerykanie na wprowadzenie swojego projektu potrzebowali 100tys dolarów, a jak dotąd uzbierali prawie 200 tysięcy dolarów i suma ta nadal rośnie.

Więcej szczegółów tutaj: http://www.kickstarter.com/projects/incident/gtar-the-first-guitar-that-anybody-can-play

Aleksandra Kurzyńska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry