Czy Nolan uratuje świat? „Mroczny rycerz powstaje” latem w kinach

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, ROZRYWKA

Ostatnio pisaliśmy w serwisie o kolejnym filmie dotyczącym jednego z najbardziej znanych superbohaterów na świecie, czyli o Spider-manie. Wygląda na to, że w obliczu zagrożenia końcem świata, przepowiadanym od dawna na 2012 rok, reżyserzy zdecydowali się wziąć sprawy w swoje ręce i uratować ludzkość. Biorąc przykład z Marca Webba, Christopher Nolan postanowił przywołać na ratunek innego znanego bohatera. Oczywiście mowa o Batmanie. Już w lipcu br., do kin wejdzie najnowsza produkcja pt. „Mroczny rycerz powstaje”. Będzie to kontynuacja filmu z roku 2008, który odniósł ogromny sukces, a Heath Ledger, aktor grający Jokera, dostał pośmiertnego Oscara za swoją rolę. „Mroczny rycerz powstaje” to ostatnia już część trylogii Nolana o Batmanie.

Nie do końca wiadomo jeszcze jak kształtować się będzie fabuła tej części, jednak w sieci pojawiły się już plakaty promujące ekranizację. Człowiek – Nietoperz przedstawiony został na tle płonącego miasta, widoczne jest także hasło tej części „A Fire Will Rise”, czyli „Ogień zostanie wzniecony”. Możemy jedynie domyślać się, że tak jak w poprzedniej części, tak i w tej nie obędzie się bez wybuchów, pożarów i wielu jeszcze groźniejszych sytuacji, z którymi będzie musiał poradzić sobie Batman.

Oprócz plakatów, w Internecie można już zobaczyć dwa krótkie spoty reklamujące nowego „Mrocznego rycerza”, oraz trailery. Jeden ze zwiastunów koncentruje się na postaci granej przez Gary’ego Oldmana, a drugi na nowym czarnym charakterze.W tytułowej roli ponownie będziemy mogli zobaczyć Christiana Bale’a. Niezmiennie przed kamerą towarzyszyć mu będą Morgan Freeman jako Lucius Fox, Michael Caine w roli Alfreda Pennywortha i wcześniej już wspomniany komisarz Gordon czyli Gary Oldman. Oprócz nich zobaczymy wiele nowych postaci, zarówno kobiecych jak i męskich.

Oprócz Batmana pojawi się inna superbohaterka – Kobieta Kot (w tej roli Anne Hathaway). Ponadto Marion Cotilliard, Liam Neeson, Tom Hardy w roli Bane’a (zastąpi Jokera na pozycji czarnego charakteru) i Joseph Gordon – Levitt.
Tak jak w poprzednich częściach trylogii, tak i teraz za muzykę odpowiedzialny jest Hans Zimmer.
Przypominamy raz jeszcze, że do kin Batman wkroczy 18 lipca, a w Polsce zawita 27 lipca.
Serdecznie zapraszamy!

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry