Jak spamowaliśmy w kwietniu?.USA awansowało na drugie miejsce.

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Najważniejszą zmianą miesiąca był wzrost ilości spamu pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych, które awansowały aż o 18 pozycji, zapewniając sobie drugie miejsce pod względem ilości rozprzestrzenianych niechcianych wiadomości.

Zwiększyła się również ilość spamu pochodzącego z Chin – o 5 punktów procentowych – w wyniku czego państwo to znajduje się obecnie na 5 miejscu w rankingu największych źródeł spamu na świecie. Z kolei odsetek niechcianych wiadomości rozsyłanych z Indonezji zmniejszył się o 5,2 punktu procentowego, co sprawiło, że państwo to odnotowało spadek o 10 miejsc i ostatecznie uplasowało się na 12 miejscu.

stock.xchng


W porównaniu z marcem Polska awansowała o 7 miejsc. W kwietniu 2012 r. z naszego kraju pochodziło 2,1% globalnego spamu.

Spamerzy, którzy rozprzestrzeniają szkodliwy kod i wiadomości phishingowe, nadal szukają najłatwiejszego sposobu dotarcia do użytkowników komputerów. W kwietniu analitycy z Kaspersky Lab wykryli spam, który na pierwszy rzut oka wyglądał na zwykłą szkodliwą wysyłkę, która miała przypominać oficjalne powiadomienie od Facebooka. Wiadomość e-mail, rzekomo pochodząca z tego popularnego portalu społecznościowego, stanowiła prośbę o przyjęcie zaproszenia do grona znajomych na Facebooku. Jednak zawarte w wiadomościach odsyłacze prowadziły użytkownika do zainfekowanych stron na Wikipedii i Amazonie.

W ruchu spamowym pojawiły się również wiadomości phishingowe żerujące na fanach, którzy z niecierpliwością czekali na premierę gry Diablo III. Nadawcy takich wiadomości obiecywali użytkownikom możliwość zagrania w wersję beta Diablo III przez określony czas. Jednak w tym celu musieli podać informacje dotyczące ich konta w serwisie battle.net (zasób, w którym przechowywane są informacje dotyczące konta na platformie producenta Diablo III – firmy Blizzard). Naturalnie, odsyłacz w wiadomości e-mail nie prowadził do wskazywanej strony, ale do strony phishingowej.

Źródło: Kaspersky

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry