Stop mordowaniu psów na EURO 2012!

AKTUALNOŚCI, STYL ŻYCIA, ŚWIAT, ZWIERZĘTA

W ramach Międzynarodowego Dnia Praw Zwierząt 26 maja br. odbędzie się w Warszawie czwarty już z kolei marsz protestacyjny mający na celu nagłośnienie bulwersującego zjawiska, jakim jest masowe mordowanie bezdomnych psów na Ukrainie pod pretekstem EURO2012. Organizatorzy marszu zapowiadają wręczenie na ręce premiera Donalda Tuska petycji w tej sprawie.

fot. VIVA!

Pomimo napływających z całego świata głosów sprzeciwu i deklaracji władz ukraińskich o chęci poprawy sytuacji, za naszą wschodnią granicą kontynuowana jest masowa eksterminacja bezdomnych zwierząt przed EURO 2012. Zwierzęta uśmiercane są za pomocą trucizn, które powodują długotrwałe konanie w męczarniach, broni palnej czy drewnianych pałek, a także wrzucane są – nierzadko wciąż jeszcze żywe – do stacjonarnych lub przenośnych krematoriów.

Mordercy zwierząt pozostają bezkarni, niejednokrotnie przekupując do podania trucizny bezdomnym psom np. małe dzieci. Martwe lub umierające zwierzęta wrzucane są następnie do masowych grobów pod pretekstem „mineralizacji gleby”, lub też kończą życie w zwykłych kontenerach na odpady czy na wysypiskach śmieci. Sytuację pogarsza fakt, że – jak donoszą ukraińskie organizacje prozwierzęce – cały ten bestialski proceder jest skorumpowany, a zwierzęta uśmiercane są najtańszym możliwym kosztem.

W celu sprowokowania władz polskich i ukraińskich oraz UEFA do przeciwdziałania trwającemu od 2009 roku masowemu mordowi zwierząt na Ukrainie, Fundacja Viva! oraz warszawski oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami organizują w sobotę 26 maja w Warszawie czwarty już marsz protestacyjny. Ruszy on o godzinie 09:45 z Placu Zamkowego i przejdzie Krakowskim Przedmieściem, Królewską, Grzybowską, al. Jana Pawła II,Marszałkowską, pl. Unii Lubelskiej i al. Szucha na Al. Ujazdowskie, gdzie odbędzie się wręczenie petycji, podpisanej przez kilkadziesiąt tysięcy Internautów, premierowi Donaldowi Tuskowi. Podczas przemarszu al. Szucha planowany jest także protest pod Ambasadą Ukrainy.

– Marsz protestacyjny, organizowany w ramach obchodów Dnia Praw Zwierząt przypadającego 22 maja, to będzie doskonała okazja, by nagłośnić masowy i hańbiący proceder, w rezultacie którego tysiące ukraińskich zwierząt pozbawia się ich podstawowego prawa – prawa do życia – wyjaśnia Cezary Wyszyński, prezes Fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt.

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w demonstracji wszystkich tych, którzy nie są obojętni na okrucieństwo wobec zwierząt i uważają, że tego typu praktyki są w XXI wieku absolutnie niedopuszczalne. Osoby chętne do przyłączenia się do akcji protestacyjnej proszone są o przyniesienie bębnów, gwizdków lub piszczałek. W trakcie marszu odtwarzane będą autentyczne głosy mordowanych psów, zarejestrowane podczas jednej z akcji „oczyszczania” miast przed EURO2012 na Ukrainie. Powinni to wziąć pod uwagę właściciele psów, którzy na demonstrację chcieliby przyjść ze swoim czworonogiem (wrażliwsze psy mogą zareagować paniką).

Wciąż jeszcze można składać podpisy pod petycją w sprawie zaprzestania masowej eksterminacji ukraińskich bezdomnych zwierząt. Petycja oraz dokładniejsze informacje na temat akcji protestacyjnej znajdują się na stronie www.stopmordowaniu.pl.

Popieramy! Zapraszamy na marsz!

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry