Wypożyczalnia naukowców na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, NAUKA, POLSKA

Dyrektorzy szkół mogą zaprosić na lekcje wybranego naukowca, a ten poprowadzi wykład dla uczniów na wybrany temat i dodatkowo pokaże preparaty. Wystarczy skorzystać z „wypożyczalni naukowców”, która od marca funkcjonuje na Wydziale Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Na stronie internetowej wydziału widnieje lista proponowanych wykładów z różnych dziedzin biologii i medycyny z nazwiskami wykładowców.

stock.xchng

„+Wypożyczalnia naukowców+ to propozycja z naszego pakietu promocyjnego. Pomysł pojawił się na obradach rady wydziału. Już od dawna zapraszamy uczniów szkół naszego regionu do nas na wykłady. Teraz to my chcemy ich odwiedzać. Wyślemy też listę z propozycjami wykładów do szkół razem z ulotką informacyjną o naszym wydziale” – zapowiedziała na łamach Gazety Uniwersyteckiej prof. Alicja Boroń, prodziekan ds. nauki UWM.

Tematyka wykładów jest różnorodna, obejmuje m.in. inżynierię tkankową, biologię molekularną, ale również kwestie związane z ekologią i ochroną środowiska. Można posłuchać o ptakach Warmii i Mazur, o wirtualnym życiu (komputerowe symulacje), o grzybach w powietrzu czy o zielonej chemii. Uczniowie mogą nie tylko zgłaszać zapotrzebowanie na już przygotowaną ofertę wykładów, ale także proponować swoje zagadnienia – np. poszukiwanie odpowiedzi pytanie o to, gdzie w mózgu powstaje strach.

Jak zapewniła prof. Boroń, naukowcy są w stanie modyfikować treść wykładu i dostosowywać ją do różnych grup wiekowych uczniów. Oferta będzie obowiązywać do września i będzie też stale uaktualniania. Jeśli tematyka będzie wymagać zaprezentowania specjalnych preparatów, uczniowie będą mogli odwiedzić uczelniane sale laboratoryjne.

„Wypożyczalnia naukowców” to nie jedyna propozycja Wydziału Biologii i Biotechnologii, słynącego z popularyzacji wiedzy i ciekawych akcji promocyjnych. Jak informuje Gazeta Uniwersytecka, naukowcy z tego wydziału wraz z kolegami z Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa 18 maja odkrywali przed chętnymi tajemnice świata roślin – pospolitych wiosennych chwastów, egzotycznych storczyków i kaktusów w kortowskich szklarniach.

źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry