IBM zablokowało Siri

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, MOBILE, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Jeden z najstarszych koncernów informatycznych IBM podjął decyzję o zablokowaniu korzystania z Siri w firmowych sieciach. Skąd taka decyzja? Otóż IBM twierdzi, że wszelkie zapytania oraz prywatne informacje, takie jak imię i nazwisko, pseudonim, utwory w kolekcji muzyki, oraz nazwiska i relacje z bazy danych kontaktów, mogą być przechowywane przez Siri.

Obawa ta nie jest bezpodstawna, ponieważ korzystanie z oprogramowania Siri łączy się z akceptacją na gromadzenie, przesyłanie i używanie naszych danych, a Apple nie wyjaśnia, co z nimi robi i kto ma do nich dostęp.

fot.apple


IBM niepokoi przede wszystkich fakt, że gdyby Apple posiadał zgromadzone tajne i ważne informacje pracowników, mogłyby one wejść później w posiadanie innych konkurencyjnych firm. Przypomnijmy, że Apple, aby ułatwić i poprawić funkcjonalność tego wirtualnego osobistego asystenta , zachowuje nasze zapytania na czas nieokreślony. Według Apple przechowywanie tych informacji jest niezbędne, by Siri było w stanie zrozumieć i odpowiedzieć na coraz bardziej złożone pytania w zakresie konwersacji.

Aleksandra Kurzyńska
csmonitor.com, pcworld.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry