Nadchodzi rewolucja – LG zaprezentował najcieńszy telewizor OLED [video]

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Firma LG Electronics zaprezentowała w Monako najcieńszy i największy na świecie telewizor OLED. To produkt o przekątnej 55 cali , który jest niewiele grubszy od kartki papieru(4mm) i jest leciutki. Telewizor 55EM9600 może być urządzeniem na miarę rewolucji wśród telewizorów, który zapowiada nową erę odbiorników telewizyjnych o doskonałej i najwyższej jakości obrazu.

LG niestety nie udostępniło wszystkich technicznych informacji na najnowszego telewizora, prawdopodobnie ze względu na końcowe dopracowanie pewnych elementów urządzenia. Wiadomo jednak, że telewizor LG OLED posiada czterokolorowe piksele( z RGB), które zawierają biały subpiksel emitujący białe światło, dzięki czemu kolory są jaśniejsze, a telewizor jak jeszcze nigdy wcześniej oddaje precyzyjnie naturalny kolor barw, które widać bardzo dobrze pod każdym kątem. Z kolei dzięki funkcji Color Refiner barwy są spójne, żywe, a obraz nie męczy oczu.

Telewizor OLED ma również technologię LG Cinema 3D połączoną z platformą Smart TV, dzięki której będziemy mogli poczuć się jak w kinie. 3D Depth Control umożliwia regulację efektów 3D, istnieje również opcja oglądania każdych programów czy filmów w 2D jako 3D. Do oglądania w trójwymiarze posłużą nam również specjalne polaryzacyjne okulary 3D, które eliminują zjawisko migotania.

Jeśli chodzi o ekran to ma on ogromny zasięg kontrastu, a czas odświeżania wynosi 0,2ms, czyli sto razy szybciej niż w tradycyjnych wyświetlaczach.

Oczywiście za tak innowacyjne funkcje będzie trzeba dużo zapłacić – cena telewizorów 55EM9600 wynosi 10 000 USD, a więc około 35 000 PLN. Telewizory OLED mają trafić na rynek europejski już pod koniec tego roku.

Aleksandra Kurzyńska
LG/CES2012/dziennik

Powiązane wpisy

  • koleżka

    Jakoś nie jestem przekonany do tych technologii za takie pieniądze. Mam obecnie PHilipsa Cinema i wiem, że jest to telewizor dopracowany w każdym calu a np taki SmartTv ewoluuje z biegiem czasu. Kupic cos co ejst tylko efektem przescigania sie producentow …

  • xyz

    czad


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry