Nowa przeglądarka Axis od firmy Yahoo

AKTUALNOŚCI, INTERNET, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Mimo kryzysu w Yahoo korporacja ta postanowiła wprowadzić nową przeglądarkę Axis, która jest przeznaczona głównie do iPhone’a i iPada, może też stanowić rozszerzenie dla przeglądarek desktopowych jak Chrome, Firefox, IE9 i
Safari.

Przeglądarka ma dosyć ciekawą opcję – otóż podczas wyszukiwania Axis umożliwia wyświetlanie wyników wyszukiwania w postaci wizualnych miniaturek, które można przewijać powyżej strony internetowej. Jest to o tyle przydatne, że nie będzie trzeba klikać w każdy link, by znaleźć informacji, które nas interesują. „Wyszukiwanie za pomocą linków jest przestarzałe” powiedział Shashi Seth -wiceprezes Yahoo Inc . „Użytkownicy oczekują obecnie bardziej zaawansowanej przeglądarki. Axis zaoszczędzi nasz czas, którego każdy tak bardzo potrzebuje w dzisiejszych czasach.”

Przeglądarka standardowo wyświetla podpowiedzi w czasie pisania fraz, przewijanie w bok wyświetlanych miniatur/wyników wyszukiwania sprawdza się też całkiem nieźle, poza tym Axix posiada własny system zakładek, który jest zintegrowany z kontem Yahoo!.

By Axix stała się jeszcze bardziej użyteczna, Yahoo planuje wprowadzić przechowywanie aktywności wyszukiwarki na swoich serwerach, co spowoduje, że użytkownicy będą mieć dostęp do swojej wcześniejszej działalności na dowolnym
komputerze lub urządzeniu przenośnym. Axis będzie akceptował loginy, które użytkownicy używają na Google, Facebooku, a także Yahoo.

Obecnie największym wyzwaniem stojącym przed Axis i Yahoo jest udowodnienie, że mimo kryzysu Yahoo nadal poszukuje i wprowadza nowe innowacje, a to wszystko dzięki współpracy z Microsoftem i poleganiu na Bingu.

Jak oceniacie Axis? Myślicie, że jest ona na tyle innowacyjna, że Yahoo znowu stanie
na nogi?

Aleksandra Kurzyńska
ibnlive.in.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry