System kontroli Leap 3D sto razy lepszy od Kinecta [zobacz]

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, KOMPUTERY, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

System kontroli Leap 3D wynaleziony przez młodą firme Leap Motion, może być o wiele lepszy niż mircosoftowy Kinect. I to nawet o sto razy. Otóż Leap 3D może śledzić ruch z dokładnością co do 0,01mm, a więc sto razy dokładniej niż Kinect, a jego cena jest znacznie niższa niż patent Microsoftu – cena systemu 3D Leap będzie wynosić 70 dolarów i ma trafić do sprzedaży już w przyszłym roku.

fot. youtube/leapmotion


Lead 3D składa się ze specjalnego oprogramowania, zestawu czujników oraz urządzenia, które można podłączyć pod USB. System ten tworzy „trójwymiarową przestrzeń interakcji’’ obejmującą cztery metry sześcienne, jest także bardziej precyzyjny i czuły niż ekran dotykowy lub myszka, może śledzić ruchy palców czy ołówka w czasie rzeczywistym.

Dzięki 3D Leap będzie można: sterować oprogramowaniem oraz przeglądać strony internetowe za pomocą ruchów, pomniejszać i powiększać mapy oraz obrazy za pomocą palców, rysować precyzyjnie w dwóch lub trzech wymiarach, grać w gry, które wymagają szybkiej interakcji oraz podpisywać cyfrowe dokumenty. System jest na tyle precyzyjny, że być może będzie niedługo bardzo przydatny w pracy chirurga czy architekta.

Aleksandra Kurzyńska
Washingtonpost.com, news.cnet.com

Powiązane wpisy

  • MS

    Rewelacja … za 70 dolcow taka technologia .. daje to wielkie pole do popisu dla programistow …


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry