Diablo III rekordzistą – ponad 3,5 miliona egzemplarzy sprzedanych w ciągu 24 godzin.

AKTUALNOŚCI, GRY, INTERNET, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Blizzard Entertainment, Inc. podała informacje dotyczące sprzedaży gry Diablo III. Nie jest wielkim zaskoczeniem, że w ciągu pierwszych 24 godzin od wydania gry Diablo® III, sprzedano ponad 3,5 miliona egzemplarzy, ustanawiając absolutny rekord dla najszybciej sprzedającej się gry PC.

fot. Blizzard.com

Liczba ta nie uwzględnia ponad 1,2 miliona graczy, którzy otrzymali Diablo III w zamian za udział w promocji Roczna Przygoda w World of Warcraft®. W sumie, ponad 4,7 miliona graczy na całym świecie było gotowych do walki o Sanktuarium już pierwszego dniu sprzedaży Diablo III — sprawiając, że była to największa premiera w historii, jeśli chodzi o gry komputerowe.

Po pierwszym tygodniu od premiery liczba graczy wzrosła do ponad 6,3 milionów.* Wynik ten nie uwzględnia również graczy z koreańskich kafejek internetowych, gdzie Diablo III stało się najpopularniejszą grą, osiągając rekordowy udział w rynku, który na dzień 22 maja wynosił 39%.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tyle osób na całym świecie postanowiło zakupić swój egzemplarz Diablo III i wejść do gry w momencie uruchomienia serwerów”, powiedział Mike Morhaime, dyrektor generalny i współzałożyciel Blizzard Entertainment. „Żałujemy także, że mimo wielu przygotowań nie zdołaliśmy zapewnić wszystkim odpowiednich wrażeń z gry w tym początkowym okresie. Chcę raz jeszcze zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby w przyszłości miliony graczy w Diablo III bawiło się w grze. Wszystkim graczom dziękuję za ich nieustające wsparcie”.

„Jeśli chodzi o dzisiejszy komunikat, zdajemy sobie sprawę, że ustanowienie nowego rekordu sprzedaży w dniu premiery jest wspaniałym osiągnięciem,” kontynuował Morhaime. „Najbardziej dumni jesteśmy jednak z komentarzy na temat rozgrywki, które otrzymaliśmy od graczy na całym świecie. Cieszymy się, że Diablo III sprostało wysokim oczekiwaniom graczy i z radością powitamy kolejnych gości w świecie Sanktuarium”.

Diablo III miało premierę 15 maja, w ponad 8 000 sklepach na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady, Europy, Korei Południowej, Azji Południowo-Wschodniej, Australii, Nowej Zelandii, a także Tajwanu, Honk Kongu i Makau, które otworzyły swe podwoje o północy czasu lokalnego, świętując premierę gry. Oprócz możliwości zakupu gry w sklepach detalicznych, gracze w wymienionych regionach, a także w Meksyku, Argentynie, Chile i Brazylii mogą kupić cyfrową wersję Diablo III na oficjalnej witrynie Diablo III (http://www.diablo3.com).

Źródło: Blizzard

Powiązane wpisy

  • Mestiosoulus

    I skad ta podnieta … nic w tej grze specjalnego nie widze … kolejne miejsce gdzie wydajemy ciezko zarobiona kase … na wirtualne pierdoly


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry