Filmowy Box Office USA! Jakie filmy są najpopularniejsze za oceanem ?

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, MEDIA, ROZRYWKA, ŚWIAT

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, w naszym serwisie, o sukcesie „Dyktatora” na polskim rynku. Teraz natomiast prezentujemy oficjalny Box Office ostatniego weekendu, w Stanach Zjednoczonych. W Ameryce „Avengers” zdetronizowali „Faceci w czerni 3”! Można uznać to za ogromny sukces, biorąc pod uwagę, że dotychczasowy lider jest na ekranach już od czterech tygodni, natomiast najnowsze przygody Jay’a i Kay’a całkiem niedawno weszły do kin (pisaliśmy o filmie w naszym serwisie kilka dni temu).

„Faceci w czerni 3” zarobili w premierowy weekend 55mln $, czyli trochę więcej niż dwie poprzednie części. Natomiast znajdujący się na drugim miejscu w rankingu „Avengers” jako weekendowy zysk, może podać sumę 36.8mln $. Trzecie, a zarazem ostatnie miejsce na podium zajmuje film Petera Berga „Battleship: Bitwa o Ziemię”. Ekranizację dzieli od wyżej wymienionych filmów przepaść, przez weekend zarobił jedynie niecałe 11mln$.
Dodatkowo „Avengers” zajął czwarte miejsce na liście wszech czasów, po tym jak zysk światowy przekroczył 1,305mld $.

Tak sytuacja w amerykańskim Box Office przedstawia się na dzień dzisiejszy. Bardzo możliwe, że nadciągające premiery, m.in. „Królewny Śnieżki i łowcy” oraz „Piranii 3D”, wywrócą ranking do góry nogami.

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry