We Wrocławiu ruszy pierwszy wielosalowy arthouse w Polsce

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Już od października we Wrocławiu ruszy arthouse, czyli multipleks, który będzie prezentował kino artystyczne. W kinie Helios przy ul. Kazimierza Wielkiego będzie można oglądać filmy artystyczne czy autorskie aż w dziewięciu salach, które pomieszczą 2,5 tys widzów. Programem oraz zarządzaniem imprezą będzie zajmował się Roman Gutek – prezes Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

stock.xchng


Podczas tego wydarzenia zabraknie popcornu czy wielkich produkcji z Hollywood, lecz będzie można obejrzeć wartościowe filmy m.in. Agnieszki Holland czy Woddy’ego Allena, pojawią się też propozycje edukacyjne dla dzieci(jak np. przegląd bajek animowanych) młodzieży czy studentów, przewidziane są także specjalne seanse popołudniowe dla seniorów.

W kinie będą wyświetlane też m.in. bezpośrednie transmisje sztuk operowych, teatralnych oraz scen baletowych z całego świata. Jak mówi sam Gutek: ,, Mam trochę tremę, którą miewam rzadko, ale to jest duży, naprawdę fantastyczny projekt, o którym myślałem od dawna. Praktycznie od pierwszej edycji Nowych Horyzontów tu we Wrocławiu. Festiwal ten jest przedsięwzięciem spektakularnym i dużym, które ma ogromne znaczenie dla kultury filmowej, a Wrocław potrzebuje takiego stałego miejsca, w którym będzie pokazywane ambitniejsze kino.’’

W kinie powstaną kawiarnie, galeria plakatów oraz księgarnia, w której oprócz książek będzie można kupić płyty z muzyką filmową – a to wszystko po to, by po seansie znaleźć swój ,,kącik’’, w którym będzie można podyskutować o filmie przy filiżance kawy.

Aleksandra Kurzyńska
e-teatr

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry