Les Miserables doczekali się kolejnej adaptacji filmowej. Zobacz zwiastun!

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Chyba każdy słyszał kiedyś o „Nędznikach”, słynnej powieści jednego z najbardziej znanych pisarzy francuskich, Victora Hugo. Jego obszerna, bogata w opisy i nieprzewidziane sytuacje, powieść doczekała się już wielu adaptacji.

Historia toczy się wokół dwóch najważniejszych bohaterów, czyli dawnego galernika Jeana Valjeana i policjanta Javerta, który za punkt honoru postawił sobie ponowne osadzenie Valjeana w więzieniu. Jean, po 20 latach spędzonych w niewoli, próbuje żyć normalnie, zgodnie z prawem. Los sprawia, że pod jego opiekę trafia mała dziewczynka, Kozeta. Od tej pory dziewczyna i jej przybrany ojciec będą nierozłączni i razem będą musieli stawić czoła nieustępliwemu Javertowi. Policjant poświęci wiele lat i przemierzy całą Francję, by dopaść byłego galernika.

W jednej z najbardziej znanych ekranizacji powieści, miniserialu telewizyjnym, główną rolę gra Gerard Depardieu, a jego odwiecznym prześladowcą jest John Malkovich. W wersji z 1998 roku możemy obejrzeć w głównych rolach Liama Neesona i Geoffrey’a Rusha.

Tym razem, za kolejną adaptację „Les Miserables”, bo taki tytuł film nosi w oryginale, wziął się Tom Hooper. Reżyser znany jest chociażby z takich filmów biograficznych jak „Elżbieta I” i ze słynnego obrazu „Jak zostać królem”, o brytyjskim monarsze Jerzym VI, w którym grał m.in. wcześniej wymieniony Geoffrey Rush. Przypominamy, że za rolę w tym filmie Colin Firth dostał swojego pierwszego Oscara.
Do najnowszej wersji „Nędzników” zaangażowano Hugh Jackmana, który zagra Jeana Valjeana, Russella Crowe, jako Javerta, a także młodą aktorkę, znaną z filmu „Mamma Mia”, Amandę Seyfried.

Wśród obsady nie zabraknie również Heleny Bonham Carter, która także zagrała jedną z ról w „Jak zostać królem”. Tam była żoną króla, natomiast w tym filmie zobaczymy ją jako żonę jednego z… nędzników. Partnerować jej będzie Sacha Baron Cohen. Nie będzie to ich pierwsze spotkanie na planie. Kilka lat temu zagrali razem w musicalu Tima Burtona (prywatnie męża Bonham Carter) „Sweeney Todd”.

W Internecie pojawił się zwiastun najnowszej wersji „Nędzników”. Światowa premiera przewidziana jest dopiero na 15 grudnia tego roku, a w Polsce będziemy mogli go obejrzeć na początku 2013 roku.

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry