Na Euro 2012 powstanie nowa sieć transmisji danych ROADM

AKTUALNOŚCI, MOBILE, POLSKA, TECHNOLOGIE

Na potrzeby Euro 2012 powstanie nowa sieć transmisji danych ROADM, która ma zapewnić bezawaryjną transmisję dźwięku i obrazu w 200 państwach. Firma Orange, która jest partnerem technologicznym Euro, zaopatrzyła stadiony w 1260 stanowisk dziennikarskich, które dzięki technologii VolP umożliwiają przesyłanie audio przez łącze internetowe. Ponadto operator postarał się także o 1279 monitorów LCD, 6661 dostępów LAN oraz 1182 laptopów i 1079 telewizorów, które będą połączone 380 kilometrami kabli.

Orange zapowiada, że każdy stadion, Międzynarodowe Centrum Nadawczo – Odbiorczego oraz tereny leżące przy granicy z Ukrainą będą mieć dwie niezależne ścieżki transmisji.

Aby podczas Euro 2012 uniknąć sytuacji, w których nasza sieć jest chwilowo niedostępna(brak możliwości połączeń, wysyłania SMS-ów), do wiodącego operatora telekomunikacyjnego będą podłączane pozostałe sieci. Dlatego różni operatorzy są odpowiedzialni za różne stadiony – Orange we Wrocławiu, PLUS w Warszawie, T-Mobile w Gdańsku, a Play w Poznaniu.

Aleksandra Kurzyńska
orange,wyborcza, money

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry