„Cyberpunk”- nowa gra od CD Projekt

AKTUALNOŚCI, GRY, POLSKA, ROZRYWKA

Tytuł najnowszej produkcji warszawskiego studia CD Projekt został oficjalnie potwierdzony na letniej konferencji , na której ujawniono również pierwsze informacje o grze. Nowy projekt wpisuje się w kategorię RGP, czyli grę, w której gracze wcielają się w role fikcyjnych postaci i prowadzą rozgrywkę według zaplanowanego scenariusza. „Cyberpunk” został osadzony w przyszłości 2020 roku, w świecie zaawansowanych technologii .

sxc/stokfoto


Zepsuta, brudna rzeczywistość, niszczejąca podczas wojen wielkich korporacji stanowi tło rozgrywki. Osią gry jest anarchizująca grupa społeczna, wyrzucona poza nawias społeczeństwa i postawiona przed zasadniczym zadaniem- muszą przetrwać . Jej członkowie muszą dostosować się do trudnych warunków, w których przyszło im egzystować, modyfikując ciała i rozbudowując swoje zmysłowe możliwości.

Produkcja gry została oparta na popularnym papierowym systemie „Cyberpunk 2020”, stworzonym przez Mike’a Pondsmith’a. Projekt powstał już w latach 90, ale w Polsce został rozpowszechniony, dzięki Wydawnictwu Copernicus Corporation w 1994 roku. „Cyberpunk” w wersji komputerowej będzie pracować na napędzie, pochodzącym z drugiej części „Wiedźmina”, co zagwarantuje wachlarz nieliniowych możliwości. Nie bez powodu informacja o przedsięwzięciu wywołała wiele emocji wśród przyszłych graczy, pracy nad grą podjął się sam ojciec gier tego typu- Mike Pondsmith, który na potrzeby projektu rozpoczął współpracę z polskim studiem.

joanna kukowska
źródło: cd projekt

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry