Ringier Axel Springer przejmie portal Onet.pl

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA

TVN S.A. (“TVN”), wiodąca grupa medialna w Polsce ogłosiła dzisiaj, że osiągnęła porozumienie z Ringier Axel Springer Media AG z siedzibą w Zurychu w Szwajcarii („RAS”) w sprawie utworzenia strategicznego partnerstwa w odniesieniu do Grupy Onet.pl S.A. („Onet”).

Pierwszym krokiem we wdrożeniu partnerstwa będzie wniesienie przez TVN 100% udziałów w Onet do nowo utworzonej spółki (“Spółka”), a w rozliczeniu otrzyma 956 mln zł w gotówce (ok. 217 mln Euro) oraz 25% udziałów w Spółce, w której udziały RAS wyniosą 75%. Wycena Onet wynikająca z transakcji wynosi ok. 1 275 mln zł.

Strony uzgodniły wzajemne opcje sprzedaży i zakupu należących do TVN 25% udziałów w Spółce. Opcje sprzedaży po stronie TVN podlegają realizacji 1 stycznia 2016 r. oraz 1 kwietnia 2017 r., podczas gdy opcja zakupu po stronie RAS będzie wykonalna 1 stycznia 2017 r.

Markus Tellenbach, Prezes Grupy TVN powiedział: “Partnerstwo z Ringier Axel Springer Media pozwoli dodatkowo przyspieszyć dynamiczny rozwój działalności Onet. Ponadto, dopełniające się wzajemnie aktywności rynkowe TVN i RAS sprzyjają umacnianiu wiodącej pozycji Onet na polskim rynku internetowym.

Natomiast dla TVN środki pozyskane ze sprzedaży stanowić będą istotny element poprawy struktury bilansu w efekcie planowanego zmniejszenia długu spółki. Będzie to bardzo znaczący czynnik ograniczający ryzyko biznesowego w warunkach zmiennej i niepewnej sytuacji gospodarczej w Europie.”

Zamknięcie transakcji, spodziewane pod koniec 2012 r. lub na początku 2013 r., jest uwarunkowane otrzymaniem zgody odpowiednich organów regulacyjnych. Zarząd TVN zamierza wykorzystać środki z realizacji transakcji do zmniejszenia zadłużenia Grupy.

Źródło:TVN

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry