Dawid Podsiadło zwycięzcą X Factor!

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MEDIA, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA, TELEWIZJA

W sobotę byliśmy świadkami finału drugiej edycji X Factor, którą wygrał tegoroczny maturzysta z Dąbrowy Górniczej – Dawid Podsiadło. Dawid próbował już swoich sił w poprzedniej edycji programu, nie dostał się jednak do odcinków na żywo. W tym roku ta sztuka już mu się udała i tak oczarował publiczność, że ta zdecydowała o jego zwycięstwie.
Jak na finał przystało zaczęło się od mocnego uderzenia – wspólnego wykonania przez jurorów kultowego juz Fever, w którym Kuba Wojewódzki mógł w końcu zaprezentować swoje umiejętności gry na perkusji.

Po tym spektakularnym wydarzeniu rozpoczęły się występy finalistów, z których każdy wykonał po dwie piosenki: jedną, która już prezentował w programie i jedną w duecie z zagraniczną gwiazdą. Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół The Chance z Whoop Whoop Song z repertuaru Cher, zbierając same pozytywne opinie. „Mój kolega Czesław przejdzie do historii polskiej muzyki z czterech powodów: pierwszy to niesamowite płyty, trzy pozostałe to wy. To wy powinnyście wygrać ten program.” – zachwycał się po ich występnie Wojewódzki.

Po nich Do kołyski Dżemu wykonał Marcin Spenner ponownie wzruszając jurorów. Dymny ze swojego podopiecznego Wojewódzki podsumował: „Chwila, która trwa może być najlepszą z twoich chwil – wyśpiewałeś to. Gratuluję.” Jako ostatni zaprezentował się Dawid Podsiadło, przypominając widzom piosenkę, od której zaczęła się jego przygoda z odcinakami na żywo – With or Without you z repertuaru U2.

W drugiej części finaliści wystąpili z zagranicznymi gwiazdami. The Chance zaprezentowało się u boku Amy McDonald, a Marcin Spenner z zespołem Brainstorm, znanym w rodzinnej Łotwie jako Prāta Vētra. Jurorom tak spodobał się ten duet, że sugerowali łotewskiemu zespołowi zabranie Marcina na trasę koncertową. Następnie swoje muzyczne marzenie spełnił Dawid Podsiadło, wykonując z Katie Melua piosenkę Better than a dream. Po tym duecie Wojewódzki stwierdził: „Boję się, że tym występem wygrałeś ten program.”

Jak okazało się kilka minut później obawy te były w pełni uzasadnione, bo decyzją widzów główna nagroda czyli 100 tys. zł. i kontrakt płytowy trafiła do Dawida, który ogłoszenie wyników przyjął z charakterystycznym dla siebie stoickiem spokojem. Drugie miejsce i 50 tys. zł. przypadły w udziale Marcinowi Spennerowi, a zespół The Chance uplasował się na trzeciej pozycji. Na zakończenie programu na scenie pojawili się wszyscy uczestnicy odcinków na żywo i wspólnie zaśpiewali „Moves like a Jagger”.

Monika Kapela

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry