Druga fala Ultrabooków jest już w polskich sklepach.

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, KOMPUTERY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Ultrabook to odmiana notebooka, która jako nowa klasa urządzeń ma spełniać szczególne wymagania dotyczące niewielkiej wagi i grubości, a także długiej żywotności akumulatora. Wprowadzenie Ultrabooków na rynek odbywa się w trzech fazach, adekwatnych do równoczesnego pojawiania się kolejnych generacji niskonapięciowych procesorów Intela, przeznaczonych do ultra mobilnych zastosowań.
Największy na świecie producent układów scalonych i twórca mikroprocesorów, firma Intel oficjalnie zaprezentowała na pokazie prasowym drugą fazę Ultrabooków, które już dziś można nabyć w większości polskich sklepów.

Sprzęt został wyposażony w procesor Ivy Bridge, co gwarantuje mu znaczną poprawę wydajności i energooszczędności. W nowych Ultrabookach znajdziemy również technologię Intel Wireless Display 3.0, która umożliwia przesyłanie dowolnych materiałów wysokiej jakości, wykorzystując do tego sieć Wifi.

Przeglądanie portali internetowych czy oglądanie filmów ze znajomymi staną się prostymi czynnościami bez koszyczka z kablami. Dodatkowym atutem jest możliwość zabezpieczenia swoich danych w momencie kradzieży komputera, co umożliwia technologia Anti-Theft.

joanna kukowska
źródło:intel

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry