Co dobrego w kinach czyli polski BoxOffice

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA

Pod koniec maja pisaliśmy, że Polakom najbardziej przypadł do gustu film „Dyktator”, który znalazł się na szczycie naszego box office’u. Teraz przyszedł czas na najnowsze, czerwcowe statystyki! Chociaż Sacha Baron Cohen w roli tytułowego dyktatora przedstawiał się bardzo intrygująco, a jego wyskok w trakcie gali rozdania Oscarów opisywany był na całym świecie, niedane było mu dłużej królować w naszym kraju.

W Polsce ponownie zapanowała moda na fantastykę. Być może to wynik Dnia Dziecka, który miał miejsce kilka dni temu. Wyjaśniałoby to fakt, że najchętniej oglądanym filmem ostatniego weekendu była „Królewna Śnieżka i łowca”, z Kristen Stewart i Charlize Theron.

Film zadebiutował w szczycie polskiego box office’u. Sprzedano 108 744 biletów. Zaraz za baśniową królewną znalazła się pozycja dla najmłodszych, czyli „Goryl Śnieżek w Barcelonie” Tytułowy bohater jest dość niezwykły, bo to jedyny biały goryl na świecie, przez co zostaje odtrącony przez towarzyszy. Wyrusza więc w drogę do domu wróżki, która może zmienić go w zwykłego goryla.

Film obejrzało 135 684 osób w Polsce. Na trzecim miejscu uplasowała się trzecia część „Facetów w czerni”, natomiast zaraz za wielką trójką uplasował się film „Avengers 3D”. Jak łatwo zauważyć w weekend królowało kino familijne. Natomiast wspomniany wcześniej „Dyktator” spadł na miejsce piąte w rankingu. W miniony weekend do kin wybrało się ogółem 443 871 osób (na TOP10 filmów).

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry