Otwarcie wrocławskiej Strefy Kibica EURO 2012 na folkowo.

AKTUALNOŚCI, EURO 2012, POLSKA, SPORT

W czwartek o 18:00, w przeddzień rozpoczęcia Euro 2012 otwarto bramy wrocławskiej Strefy Kibica. Wrocław jako jedyne z polskich miast-gospodarzy zdecydował się na jej usytuowanie w centrum miasta w samym Rynku. Decyzja ta wzbudziła sporo kontrowersji a i podczas inauguracji Stefy Kibica nie obyło się bez narzekań, ale pierwszy dzień jej funkcjonowania zakończył się bez żadnych incydentów.

fot. M.Kapela/newsfix.pl


Podczas otwarcia Stefy Kibica zabrakło prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza, który leczył się z przeziębienia, aby móc uczestniczyć w piątkowym meczu na Stadionie Miejskim. Oficjalnego otwarcia strefy dokonała Katarzyna Obara w towarzystwie Hanny Domagały, szefowej wrocławskiego biura Euro 2012 i organizatorów strefy a towarzyszyły mu salwy z armatek oddane przez członków Bractwa Kurkowego. Po części oficjalnej scenę oddano we władanie muzykom. Jako pierwsza wystąpiła nominowana do nagrody Trendy niedawnego Sopot TOPtrendy Festiwal Margaret. Po niej za rozgrzewanie wrocławskich kibiców zabrał się polsko-ukraiński Enej.

fot.M.Kapela/newsfix.pl

Trudno sobie wyobrazić lepszy zespół do inauguracji strefy kibica podczas polsko-ukraińskich mistrzostw Europy. Olsztyńska formacja, która ogólnopolski rozgłos zyskała dzięki zwycięstwu w pierwszej edycji Must Be The Music, rozruszała początkowo nieśmiałych wrocławian i gości swoimi największymi hitami, na bis zostawiając najbardziej znane „Radio Hello”. Młodzi muzycy wielokrotnie podkreślali, że to dla nich ogromny zaszczyt grać podczas takiego wydarzenia i obstawiali polsko-ukraiński finał w Kijowie.

fot.M.Kapela/newsfix.pl

Swoje ukraińskie korzenie, do których na co dzień nawiązują w muzyce, łączącej elementy wschodniego folkloru z żywiołowym rockiem, podkreślili też drobnymi akcentami scenicznego wizerunku – urodzony we Lwowie basista Mynio dumnie prezentował żółto-niebieską opaskę na ramieniu. Rozgrzaną ukraińskim folkiem publiczność sprawnie przejął Arash, racząc ją tym razem orientalnymi rytmami. Znamy m.in. z takich hitów jak „Arash” czy „Temtation” szwedzki piosenkarz irańskiego pochodzenia porwał do tańca tłumy.

fot.M.Kapela/newsfix.pl


Jego koncert był niezwykle energetycznym zwieńczeniem tego obfitującego w atrakcje wieczoru. Po jego występie organizatorzy ogłosili, że Strefa Kibica zostanie niedługo zamknięta, poprosili o spokojne jej opuszczenie i zaprosili na kolejne dni wspólnych piłkarskich emocji. Ze wstępnych szacunków wynika, że w czwartek przez wrocławską Strefę Kibica przewinęło się 40 tys. osób. Maksymalnie jednocześnie w Rynku bawiło się 18 tys. kibiców.

Monika Kapela

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry