Europejczycy mówią STOP transportom długodystansowym

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ŚWIAT, ZWIERZĘTA

Ponad milion podpisów pod petycją 8hours przeciwko długodystansowym transportom zwierząt w UE przekazano 7 czerwca w Brukseli. Jest to wspólna inicjatywa organizacji Animals’ Angels oraz Dana Jørgensena, którą w Polsce koordynuje Fundacja MRNRZ Viva!.

Kampania 8hours została zainicjowana, aby wprowadzić w państwach Unii Europejskiej zakaz długodystansowych transportów zwierząt na rzeź. Przed budynkiem Berlaymont Komisji Europejskiej w Brukseli organizatorzy akcji wręczyli komisarzowi unijnemu Johnowi Dalliemu petycję, podpisaną przez ponad 1,1 miliona europejczyków.

Petycja 8hours zawierała prośbę do instytucji unijnych o podjęcie działań w sprawie największego problemu związanego z transportem żywych zwierząt, czyli czasu jego trwania. Jej głównym postulatem jest wprowadzenie 8-godzinnego limitu transportów.

Komisarz Dalli zgodził się, że Rozporządzenie 1/2005 nie zapewnia odpowiedniego poziomu dobrostanu transportowanych zwierząt. Oznajmił, że Komisja Europejska zaproponuje poprawki do Rozporządzenia, przede wszystkim w zakresie limitów czasowych tych transportów.

Petycja 8hours jest inicjatywą obywateli Unii Europejskiej. Poparła ją ogromna liczba ludzi, wymagana przez ECI (European Citizens Initiative), będącej instrumentem prawnym wprowadzonym przez Traktat Lizboński. Jeśli Komisja Europejska zignoruje ten apel, podważy tym samym istotę demokratycznych narzędzi takich jak ECI.

Petycję 8hours popiera ponad 100 europejskich organizacji pozarządowych. W Polsce akcję koordynuje Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!, będąca w ścisłej współpracy z Animals’ Angels.

Dodatkowe informacje o akcji możecie znaleźć na stronie: http://www.ratujkonie.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry