Powstanie nowy King! Czeka nas ekranizacja „Dallas 63 oraz remake „IT”

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, ROZRYWKA

Amerykański pisarz, Stephen King, który dał się poznać światu głównie, jako autor literatury grozy wielokrotnie miał okazję widzieć ekranizacje swoich najsłynniejszych książek. Przenoszenie jego powieści na ekran zaczęło się już w roku 1976, kiedy to powstał film „Carrie”. Później był m.in. serial telewizyjny „Miasteczko Salem”, „Lśnienie” ze znakomitą rolą Jacka Nicholsona, „Misery” z Kathy Bates, która za swoją kreację Annie Wilkes zgarnęła Oscara.

Nadal łatwo znaleźć osoby, które chętnie wyreżyserują jedną z historii przedstawionych przez Stephena Kinga. Na ten rok zapowiadane jest, że ekranizacji doczeka się książka o zabójstwie prezydenta Kennedy’ego, „Dallas 63’”. Teraz pojawiła się informacja, że postanowiono także stworzyć remake „To”.

Po raz pierwszy książka została zekranizowana w roku 1990 jako 2-odcinkowy miniserial, którego głównym bohaterem jest przerażający klaun. Nową produkcją zająć ma się Warner Bros. Pictures.

Premiera przewidziana jest na koniec przyszłego roku. Mamy nadzieję, że tym razem produkcja dojdzie do skutku, bo o chęci stworzenia remake’u mówiło się już w 2009 roku. Jednak wtedy projekt nie doszedł do skutku i „To” nie weszło na duże ekrany.

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry