Komedia akcji i romans z Jakubem Gierszałem i Katarzyną Figurą w sierpniu w kinach

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, POLSKA, ROZRYWKA

Już 10 sierpnia tego roku na ekrany kin wejdzie polski film w reżyserii Piotra Mularuka (producent „Mistyfikacji” opowiadającej o Witkacym, z główną rolą Jerzego Stuhra). „Yuma” to połączenie kina akcji, komedii, romansu. Wydarzenia w filmie rozpoczynają się 3 lata po upadku PRL-u. Główny bohater, Zyga (Jakub Gierszał), z pomocą kolegów i ciotki (Katarzyna Figura), zostaje królem „jumy”, czyli drobnych kradzieży w Niemczech. Jednak jego współpracownikom nie wystarcza to, co mają.

sxc


Staną na drodze rosyjskim gangsterom, którym przewodzi Opat (w tej roli Tomasz Kot). Gierszał, aktor młodego pokolenia, jest już laureatem Złotej Kaczki, Nagrody Publiczności im. Zbyszka Cybulskiego. Zdobył też tytuł Shooting Star 2012.

Wyróżnienie przyznawane jest najbardziej zdolnym europejskim aktorom na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Oprócz Gierszała, Katarzyny Figury i Tomasza Kota, zobaczymy takich aktorów jak Krzysztof Skonieczny i Jakub Kamieński. Zagrają oni kolegów Zygi. Natomiast młode aktorki Karolina Chapko i Helena Sujecka zawalczą o serce młodego przestępcy. Która wyjdzie z tej walki zwycięsko i czy Zydze uda się pokonać Opata – tego dowiemy się już w te wakacje.

Anna Sokół

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry