Nowe Macbooki Pro z Retina Display już w sprzedaży [video]

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, KOMPUTERY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Premiera nowego dziecka Apple miała miejsce zaledwie przedwczoraj a zrobiła już wielkie zamieszanie wśród użytkowników linii Pro komputerów z nadgryzionym jabłkiem. Mowa oczywiście o nowym całkowicie przeprojektowanym modelu MacBooka Pro, który ma zaledwie 1,8 cm grubości i waży tylko 2 kg, oferuje użytkownikom profesjonalnym zupełnie nowy standard wydajności i mobilności.

fot. apple

„MacBook Pro z ekranem Retina przesuwa granice wydajności i mobilności dalej, niż jakikolwiek inny notebook,” powiedział Tim Cook, dyrektor generalny firmy Apple. „Za sprawą znakomitego ekranu Retina, architektury opartej wyłącznie na pamięci flash oraz niezwykle lekkiej i cienkiej konstrukcji, jest to najbardziej zaawansowany Mac, jakiego dotychczas stworzyliśmy.”

Nowy MacBook Pro z ekranem Retina to notebook o najwyższej na świecie rozdzielczości. Ekran zawiera ponad 5 mln pikseli, 3 mln więcej, niż w przypadku telewizorów HD. 220 pikseli na cal to tak wysoka gęstość, że ludzkie oko nie może odróżnić pojedynczych pikseli, co sprawia, że tekst i grafika wyglądają niewiarygodnie ostro. Wykonany w technologii IPS, Ekran Retina zapewnia 178-stopniowy kąt widzenia, a jednocześnie ma współczynnik odbijania światła niższy o 75 proc. i kontrast wyższy o 29 proc. w porównaniu z poprzednią generacją.

Nowy MacBook Pro z precyzyjnie wykonaną, aluminiową obudową unibody i półprzewodnikową pamięcią masową jest najlżejszym w historii modelem z serii MacBook Pro, niemal tak cienkim, jak MacBook Air. Pamięć flash, nawet czterokrotnie szybsza niż tradycyjne dyski twarde do notebooków, umożliwia jednoczesne odtwarzanie czterech nieskompresowanych strumieni wideo HD 1080p z wewnętrznej pamięci masowej*. Architektura flash zapewnia też wyższą niezawodność, błyskawiczne uruchamianie systemu oraz nawet 30 dni oczekiwania w stanie gotowości.

MacBook Pro z ekranem Retina jest wyposażony w najnowsze czterordzeniowe procesory Intel Core i7 z zegarem do 2,7 GHz i przyspieszeniem Turbo Boost do 3,7 GHz, oddzielną kartę graficzną NVIDIA GeForce GT 650M, nawet 16 GB szybszej pamięci RAM 1600 MHz oraz pamięć masową flash o pojemności do 768 GB. Dwa porty Thunderbolt i dwa porty USB 3.0 pozwalają profesjonalnym użytkownikom łączyć się z wieloma ekranami i wysokowydajnymi urządzeniami, a nowy port HDMI umożliwia szybkie podłączenie notebooka do telewizorów HD.

Bateria MacBooka Pro wystarcza nawet na 7 godzin pracy, a wykorzystanie zaawansowanych rozwiązań chemicznych w połączeniu z technologią Adaptive Charging zapewnia 1000 cyklów ładowania**. MacBook Pro jest wyposażony w kamerę FaceTime HD, szklany gładzik Multi-Touch, pełnowymiarową, podświetlaną klawiaturę, dwa mikrofony, ulepszone głośniki, 3-strumieniowe radio 802.11n Wi-Fi oraz cieńszy port zasilania MagSafe 2.

OS X Lion, iPhoto, iMovie, iTunes i inne aplikacje Apple, w tym Aperture i Final Cut Pro X, zaktualizowano tak, aby mogły w pełni wykorzystać możliwości nowego MacBooka Pro z ekranem Retina. Nowa wersja Aperture 3.3 posiada także nowe, rewolucyjne funkcje korekty obrazu i obsługuje zunifikowaną bibliotekę zdjęć, więc fotografowie będą mogli płynnie poruszać się między aplikacjami iPhoto a Aperture.

Nowy MacBook Pro jest sprzedawany z systemem OS X Lion. Od dziś klienci, którzy kupią komputer Mac, będą mogli otrzymać bezpłatną kopię systemu OS X Mountain Lion, który będzie wkrótce dostępny. Mountain Lion wprowadza kilka innowacyjnych funkcji, w tym zupełnie nową aplikację Messages, Notification Center, ogólnosystemowe Udostępnianie, klonowanie obrazu przez AirPlay, Game Center i ulepszone zabezpieczenia Gatekeeper. Teraz, kiedy usługa iCloud została wbudowana w fundamenty OS X, Mountain Lion sprawia, że synchronizowanie treści między wszystkimi urządzeniami staje się łatwiejsze, niż kiedykolwiek przedtem.

Ceny i dostępność. Dokładnie tutaj zaczynają się problemy. Ceny najnowszych komputerów Apple są nadzwyczaj wysokie, nawet w porównaniu z poprzednimi modelami z roku 2011. 15 calowe wersje zdrożały o około 2000zł od poprzedników.

15-calowy MacBook Pro z ekranem Retina jest dostępny w internetowym sklepie Apple (www.apple.com/pl), sklepach detalicznych Apple i u autoryzowanych sprzedawców. 15-calowy MacBook Pro jest dostępny z czterordzeniowym procesorem Intel Core i7 2,3 GHz (szybkość TurboBoost do 3,3 GHz), 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci masowej flash w cenie od 10 199 PLN z podatkiem VAT (8291,87 PLN bez VAT); oraz z czterordzeniowym procesorem Intel Core i7 2,6 GHz (szybkość TurboBoost do 3,6 GHz), 8 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci masowej flash w cenie od 12 999 PLN z podatkiem VAT (10 568,29 PLN bez VAT). Opcje konfiguracji na zamówienie obejmują szybsze procesory czterordzeniowe (do 2,7 GHz), do 16 GB pamięci RAM oraz do 768 GB pamięci masowej flash.

Źródło: Apple

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry