Polacy są przywiązani do swoich pracodawców

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA

Wyniki ankiety przeprowadzonej na www.monsterpolska.pl pokazują, że Polacy w swojej karierze kierują się przede wszystkim poczuciem bezpieczeństwa. Aż 63% pracowników zmienia pracę rzadziej niż co pięć lat.

Polacy nadal pozostają tradycjonalistami jeśli chodzi o dłuższe zatrudnienie u jednego pracodawcy. 5% pracowników zmienia posadę co 5 lat, natomiast aż 63% osób czeka z decyzją o podjęciu nowej pracy jeszcze dłużej.

„Stała posada, do tego na umowę na czas nieograniczony, daje przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Dlatego wiele osób, nawet pomimo mankamentów „starej pracy” boi się ryzyka związanego ze zmianą i nie szuka „innej posady”. Nowe środowisko wiąże się z wyzwaniami i odmiennymi obowiązkami. Ponadto oznacza konieczność dostosowania się do nieznanej sytuacji” – dodaje ekspert monsterpolska.pl, Małgorzata Majewska.

Co piąty Polak raz na dwa lata zatrudnia się w nowej firmie.„Najczęściej zmieniają pracę najmłodsi stażem pracownicy, którzy zatrudnienie traktują jako szansę na zdobycie doświadczenia i rozwoju zawodowego. Poszukują nowych wyzwań i lepszych perspektyw. Ponadto są bardziej mobilni i nie boją się zmian” – wyjaśnia ekspert monsterpolska.pl. Według ankiety co dziesiąty pracownik zmienia pracę co roku lub częściej. 5% osób żegna się z pracodawcami po okresie 6 miesięcy.

źródło: monster polska

Powiązane wpisy

  • To chyba naturalne, że zmian potrzebują głównie młodzi, którzy dopiero szukają swoich mocnych stron i zainteresowan.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry