Strefa Kultury zamiast Strefy Kibica w Gdańsku?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Na Przymorzu, jednej z dzielnic Gdańska otwarto Strefę Kultury Miejskiej, która ma być alternatywą dla tych, którzy nie przepadają za piłka nożną i wytchnieniem dla zmęczonych futbolowym szaleństwem kibiców. Strefa będzie działać od poniedziałku do piątku w godzinach 16-24 a w weekendy od 12 do 24 do końca Euro 2012 czyli do 1 lipca.

sxc/mattox


W tej enklawie kultury, zlokalizowanej kilka kilometrów od opanowanego przez Euro 2012 centrum miasta, będzie można posłuchać koncertów: jazzowych w ramach cyklu „Jazz Travel”, muzyki klasycznej „The Best Classic” i pop-rockowych z udziałem m.in. trójmiejskich zespołów.

Program Strefy Kultury Miejskiej obejmuje ponadto liczne przedstawienia teatralne, w tym sporo przygotowanych z myślą o dzieciach, reportaże z największych wydarzeń miejskich, wystawy plenerowe, animacje dla dzieci, gry przestrzenne i planszowe, konkursy oraz codzienne seanse kina letniego, które będą się rozpoczynać o godz. 22.

Dla tych, którzy mimo wszystko będą chcieli być na bieżąco z wydarzeniami wprost z piłkarskiej murawy w Galerii Przymorze ustawione zostaną specjalne telewizory na których śledzić będzie można poszczególne mecze.

Monika Kapela

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry