Nowa wersja systemu operacyjnego iOS6.

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, MOBILE, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Firma Apple zajmująca się projektowaniem i produkcją elektroniki użytkowej, podczas konferencji WWDC 2012, nakreśliła nowy horyzont w kategorii laptopów oraz obsługi urządzeń mobilnych. Spośród wielu interesujących informacji korporacja przedstawiła najnowszą wersję systemu iOS6.

fot. apple

Największym uznaniem cieszyła się Siri- inteligentny osobisty asystent i nawigator wiedzy, który działa jako aplikacja dla systemu iOS. Wykorzystuje naturalny interfejs użytkownika, aby odpowiedzieć na pytania oraz do wykorzystania czynności poprzez przekazywanie zadań do zestawu usług sieciowych. Nowa wersja Siri będzie dostępna w nowych językach oraz będzie w stanie wykonać jeszcze więcej poleceń wydawanych przez użytkownika.

I OS będzie również zintegrowany z portalem Facebook, co więcej aplikację Siri będzie można wykorzystywać do używania komend na Facebook’u.
Ponadto iOS 6 zawiera zupełnie nową aplikację Mapy z wektorowymi elementami, które wygładzają grafikę i tekst oraz sprawiają, że przesuwanie, przechylanie i powiększenie obrazu jest niewiarygodnie płynne. Nowa nawigacja zakręt po zakręcie prowadzi użytkowników do celu z wykorzystaniem wskazówek głosowych, a zdumiewająca funkcja Flyover prezentuje fotorealistyczne, interaktywne widoki 3D.

Aktualizowane w czasie rzeczywistym informacje o ruchu drogowym pozwalają ocenić, ile czasu zajmie dotarcie do celu i proponują alternatywne trasy, jeśli warunki na drodze znacznie się zmienią. Ponadto wyszukiwanie lokalne podaje informacje o ponad 100 milionach firm z kartami danych, które zawierają klasyfikację Yelp, recenzje, dostępne promocje i zdjęcia.

Dodatkowe nowe funkcje iOS 6 to m.in.:

-ulepszenia Safari, najpopularniejszej na świecie przeglądarki mobilnej, w tym karty iCloud, listy czytania w trybie offline, wysyłanie zdjęć i widok pełnoekranowy;
-obsługa połączeń FaceTime w sieciach komórkowych;
-możliwość utworzenia skrzynki pocztowej VIP, która ułatwia szybkie -przeglądanie wiadomości od osób najważniejszych dla użytkownika;
-opcja odrzucenia połączenia przychodzącego z przekazaniem krótkiej wiadomości, ustawieniem przypomnienia o oddzwonieniu i włączeniem nowego statusu „nie przeszkadzać”;
-szereg usprawnień i nowych usług przeznaczonych specjalnie dla użytkowników iOS w Chinach, w tym ulepszone wprowadzanie tekstu i wbudowana obsługa popularnych chińskich serwisów, takich jak Baidu, Sina Weibo, Youku i Tudou.

Joanna Kukowska
Źródło: apple

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry