„LET’S ROCK” – muzycznie wzywa Białystok.

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Dzisiaj o godzinie 19 w białostockim Teatrze Dramatycznym odbędzie się premiera musicalu „LET’S ROCK”. Spektakl został przygotowany przez Fundację Rock&Roll Dzieciom przy współpracy z Akademią Rock&Roll’a, pierwszą w Polsce szkołą muzyczną o profilu rockowym.

stock.xchng

Autorką scenariusza i reżyserką jest Beata Just – szefowa Akademii Rock&Roll’a. W spektaklu weźmie udział prawie 60 muzyków w wieku od 6 do 30 lat, którzy wykonają piosenki takich legend rock’a jak The Rolling Stones, Pink Floyd, Sex Pistols, The Ramones czy Nirvany. Utwory te zostały wplecione w fabułę, opowiadającą o nastolatkach we współczesnym świecie, ich konfliktach z rówieśnikami, nauczycielami, rodzicami.

Ten uniwersalny i cały czas aktualny temat zostanie przedstawiony przez pryzmat historii Michała, który nie dość, że ma problemy w szkole, to jeszcze traci w wypadku samochodowym najlepszego kolegę. Niewątpliwym atutem przedstawienia będzie muzyka grana na żywo przez specjalne w tym celu utworzone zespoły rockowe. Dodatkową atrakcją będą krótkie klipy z udziałem uczniów Akademii oraz oryginalna choreografia. Widzów ma zaskoczyć także ciekawa scenografia, w której wykorzystano 5-metrową gitarę, spełniająca w trakcie spektaklu różne funkcje z samochodem włącznie.

Twórcy musicalu, skierowanego przede wszystkim do młodych ludzi, ich rodziców, opiekunów i nauczycieli, chcą pokazać, że dzięki ciekawej pasji i hobby można poradzić sobie z nastoletnimi problemami. Poza tym przedstawiają oni rock&roll jako jeden ze sposobów na uniknięcie kłopotów, a nie jak sądzi wielu rodziców jako ich początek. Jeśli twoje dziecko zaczyna nosić się na czarno, maluje paznokcie na jaskrawe kolory i wierci ci dziurę w brzuchu o nowa gitarę to wiedz, że coś się dzieje, najprawdopodobniej najpiękniejsze rzeczy w jego życiu.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry