Dwa modele telewizorów Philips okrzyknięte światową ikoną stylu

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ŚWIAT

Aż dwa telewizory marki Philips uhonorowano Red Dot Award Design 2012 – prestiżową nagrodą wiodącego konkursu wzorniczego na świecie. Międzynarodowe jury doceniło niepowtarzalny styl i precyzję wykonania telewizorów DesignLine Tilt TV oraz LED Cinema 21:9 z serii Gold. Tym samym Philips po raz kolejny trafił do grona designerskiej extraklasy.

W tegorocznej odsłonie największego i  najbardziej prestiżowego konkursu wzornictwa przemysłowego Red Dot Design o nagrodę walczyło 4.500 produktów, z 58 krajów. Jury, składające się ze światowej klasy ekspertów w dziedzinie design, wybrało wyróżniające się oryginalną i ciekawą stylistyką produkty w 3 kategoriach: „product design”. „communication design” i „design concept”. Kryteriami wyboru najciekawszych projektów roku były m.in.: innowacyjność, funkcjonalność, jakość produktu, ergonomiczność i przyjazność dla środowiska.

Firma Philips otrzymała w sumie 18 nagród, w tym dwie za design telewizorów DesineLine Tilt TV oraz Cinema 21:9 z serii Gold. Philips po raz kolejny udowodnił, że najnowocześniejsza technologia może iść w parze z wyszukaną estetyką a jego produkty to bezsprzeczne symbole doskonałej jakości wykończenia.

Pierwszy z laureatów – telewizor LED Cinema 21:9 – zapewnia widzom prawdziwie kinowe wrażenia w ich własnym domu, dzięki zastosowaniu oryginalnego formatu filmowego 21:9. Jest to pierwszy na świecie telewizor Smart o tak imponującym, ultrapanoramicznym ekranie. Wzbogacony szeroką gamą dodatkowych aplikacji, włączając możliwość oglądania filmów w technologii Easy 3D czy Multiview, zachwyca unikatowym systemem Ambilight Spectra 2. Ta nowatorska, opatentowana technologia firmy Philips, powiększa obraz wyświetlany na ekranie i potęguje wrażenia wizualne poprzez podświetlenie ściany z tyłu i boku ekranu. Użytkownik może wybrać kolor podświetlenia według indywidualnych preferencji lub dostosować go do treści wyświetlanych akurat na ekranie. Dodatkowo dzięki aplikacji Smart TV można wypożyczyć dowolny film on-line, bez konieczności wychodzenia z domu. Pionierska technologia produktu została uwieńczona najwyższej jakości wykończeniem, dzięki czemu ultrapanoramiczny ekran został zamknięty w lekkiej, smukłej obudowie. Jury doceniło możliwość oglądania kinowych hitów w oryginalnym formacie, bez „czarnych pasów” u góry i na dole ekranu, najwyższą jakość obrazu, jak również barwną aurę Ambilight.

Drugim laureatem konkursu został stylowy telewizor Philips DesignLine Tilt. Produkt został wyróżniony ze względu na swoją unikatową, piękną konstrukcję, dzięki której telewizor wydaje się unosić w powietrzu. Optymalnie pochylony ekran, wykonany całkowicie ze szkła, nadaje telewizorowi lekkości i elegancji, przez co z powodzeniem może służyć, jako wyszukany element dekoracyjny. Konstrukcja telewizora odpowiada najnowszym trendom sztuki użytkowej. Technologia Digital Cristal Clear pozwala na wyświetlanie najwyższej jakości obrazu a ekran otoczony jest wyjątkowo smukłą, luksusową obudową. Tak przemyślane połączenie funkcjonalności z kreatywnym wzornictwem musiało wywalczyć jedną z nagród!

Wieloletnia tradycja konkursu Red Dot Design, organizowanego przez Centrum Wzornictwa w Nadrenii Północnej – Westfalii w Niemczech, sięga 1955 roku. Założeniem Red Dot Design jest poszukiwanie produktów użytkowych, które przez swoją jakość wykonania przybliżają codzienność do sztuki. Ilość nagród przyznanych Philips pokazuje jak ważnym elementem strategii tej firmy jest zwiększanie przyjemności użytkowania zwykłych rzeczy, przez ich niezwykłą formę.

źródło: philips

Powiązane wpisy

  • ukx

    Philips jak co rok dostaje wyróżnienie za swoje telewizory, szkoda że jest ich tak mało w sklepach i nie są eksponowane jak inne mniej ciekawe telewizory.

  • maskk

    Mnie też to jakoś bardzo nie dziwi. Mam tv z serii 8000 i jestem designem zachwycony. Wspaniale się prezentuje w salonie.

  • Anonim

    Wcale mnie to nie dziwi, bo telewizory Philipsa wyróżniają się designerskim wyglądem. Ten cinema z serii gold to naprawdę cudo.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry